Hlavní navigace

Kasa.cz s novým investorem chystá expanzi na východ

15. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Internetový obchod KASA.cz připravuje expanzi na trhy východní a jihovýchodní Evropy. Dvojka na českém trhu se proto spojila s investorem, který firmě pomůže se vstupem na nové trhy. Je jím firma Arca Capital Bohemia, která získala ve společnosti Kasa.cz obchodní podíl ve výši 30 procent.

Prvním společným krokem bylo navýšení základního jmění společnosti o 30 milionu korun. Zvýšení základního jmění je pouze první krok. Investor nám pomůže především ve financování nových akvizic a vstupu na trh v zemích východní a jihovýchodní Evropy. V tuto chvíli jsme středoevropským hráčem. Náš cíl je být celoevropskou společností, která bude vždy v TOP3 v zemích svého působení, uvádí ředitel Kasa.cz Martin Kasa.

Společnost KASA.cz má v současnosti pobočky v Německu, Polsku a na Slovensku. Na Slovensku je podle Martina Kasy jedničkou mezi internetovými obchody. Maloobchodní tržby společnosti v roce 2007 výrazně přesáhly jednu miliardu korun. Ačkoliv jsme mezi konkurencí nadprůměrně ziskoví, potřebujeme rychleji investovat do expanze než jsme schopni prostředky vydělávat. To by dynamickou expanzi do zahraničí přinejmenším zbytečně zbrzdilo. Nechceme propásnout vhodnou chvíli. Právě proto jsme hledali investora, vysvětluje Martin Kasa.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).