Hlavní navigace

Každá koruna se bude hodit. Účtenkovka skončí, oznámila Schillerová

Daniel Morávek

Účtenková loterie, která dnes měla další slosování, kvůli úspoře peněz skončí. Oznámila to ministryně financí Alena Schillerová.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle Schillerové navíc nejde o jediné úsporné opatření, které v souvislosti se šířením koronaviru navrhne. Ministryně chce omezit i slevy na jízdném. Uvedla to v Událostech na ČT.

Účtenkovka končí

Dnešní slosování Účtenkovky bylo zřejmě předposledním. Ministryně financí Alena Schillerová totiž oznámila, že loterii ke konci března ukončí. Vzhledem k tomu, že se vždy losuje za předchozí měsíc, mělo by být příští slosování tím posledním. Zruším účtenkovkou loterii, což je úspora 65 milionů korun ročně a raději je dám na roušky, uvedla v Událostech na ČT Schillerová. Jak už dříve spočítal server Podnikatel.cz, celkové roční náklady Účtenkovky činily až 86 milionů korun ročně.

Čtěte více: Účtenkovka funguje 2 roky, daňové poplatníky zatím stála 172 milionů korun

Dnešního tahu loterie se zúčastnilo přes 311 tisíc aktivních soutěžících, kteří zaregistrovali celkem 13 milionů účtenek. V obou případech šlo o nejnižší čísla od startu loterie.

Ministryně financí dále uvedla, že plánuje i omezit slevy na jízdném. Chce je zrušit pro žáky a studenty, pro seniory je však chce zachovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).