Hlavní navigace

Kde nakoupíte potraviny za ceny stejné jako vloni? Máme velký přehled cen

24. 10. 2021
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Depostiphotos.com, podle licence: Rights Managed
Inflace dává Čechům zabrat. Zdražily i potraviny? Zjistili jsme z letáků. Pozor také na vánoční nákupy. Některé produkty nemusí být dostupné. Na vině jsou opět čipy.

Server Podnikatel.cz provedl unikátní porovnání cen z letáků vybraných maloobchodních řetězců. Dokázal vyhledat položky, u kterých našel cenovku jak v loňském, tak i letošním roce. Jak vyplývá z našeho zjištění, k výraznému zdražení dle letákových cen zatím nedošlo. Stálicí v cenové stabilitě je Lidl. Dohledali jsme potraviny, které cenu za rok vůbec nezměnily. Naopak nevyzpytatelné jsou cenovky v obchodním řetězci Billa. Vysoký rozdíl v cenách má i Kaufland. Ten oproti loňsku výrazně zlevnil především masné výrobky. Všechny sledované prakticky zlevnily. Více v souhrnném článku

Týdeník v podcastu

Týdeník je součástí podcastu Podnikatel.cz. Nejnovější díly jsou dostupné v těchto aplikacích: Apple podcasts, Spotify, Google podcasts, YouRadio Talk nebo Podcasty.cz od Seznamu.

Připravte se na dražší kávu

Připravte se i na dražší kávu. Latte může vyjít až na 75 korun, na vině je prudké zdražování smetany a mléka. Server Podnikatel.cz provedl výzkum a zjistil, jaké jsou aktuální ceny v kavárnách.

Na Vánoce bude nedostatek elektroniky i myček na nádobí

V poslední době se hodně mluví o nedostatku čipů, problémech s dodávkami zboží i o jeho zdražování. Co k této situaci říkají internetové obchody? Podle nich se omezení týká jak elektroniky, jako například mobilních telefonů, notebooků, monitorů, tiskáren, tak i domácích spotřebičů. Aktuálně pociťují velké výpadky například u myček nádobí. E-shopy společně radí: Kupujte teď, na Vánoce už může být pozdě.

Prodlužuje se otcovská

Otcovská se prodlužuje a mění se i podmínky při hospitalizaci dítěte. Díky přechodným opatřením se změna dotkne i dětí narozených v listopadu letošního roku. Od příštího roku bude délka otcovské poporodní péče prodloužena na 2 týdny. Současně se upravují podmínky čerpání dávky při hospitalizaci dítěte v šestitýdenním období.

Od pondělí opět nová opatření

Covid opět nabírá na síle. Proto začnou od pondělí 25. října a následně od pondělí 1. listopadu platit další nová opatření. Týkají se mimo jiné povinnosti nosit respirátor na pracovišti. Bude se to týkat pouze těch zaměstnanců, kteří mezi sebou mají rozestupy kratší než 1,5 metru. Pokud budou mít zaměstnanci mezi sebou dostatečné rozestupy, respirátory mít nemusí.

Do restaurace pouze s OTN

Od 1. listopadu se mění opatření, která opět dolehnou na provozovatele restaurací. Nově budou muset kontrolovat, zda jejich zákazníci splňují podmínku OTN, tedy očkování, negativní test či prodělaná nemoc v posledních 180 dnech. Oproti jiným provozovnám nemusí provozovatelé restaurací kontrolovat zákazníky ihned při vstupu. Stačí, když obsluha zkontroluje zákazníka po usazení ke stolu. Je však povinna zákazníka z prostoru vykázat, pokud podmínku OTN nesplní. V opačném případě hrozí provozovateli restaurace pokuta. Ta bude platit i pro zákazníka.

školení-leden22-molín

„Šmejdi“ zase útočí

Statisíce Čechů po pádu Bohemia Energy narychlo hledají nového dodavatele elektřiny nebo plynu. Velcí dodavatelé ceníky pro nové zákazníky vyšroubovali do závratných výšek a lidé tak hledají alternativu. A toho využívají tzv. „šmejdi“. Energetický regulační úřad už dostal první stížnosti. Tito podvodní zprostředkovatelé nabízejí spotřebitelům pomoc s výběrem nového dodavatele po telefonu, jejich služby ale mohou přivést zákazníky do ještě větších problémů.

Další rychlé zprávy sledujte také na instagram.com/podnikatel.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).