Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Když slova „koupit“ nebo „objednat“ nestačí. Víme, co změní tlačítková novela od anonym - 10 let po tom, co tyhle věci zcela...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 10. 2019 7:59

  bez přezdívky

  10 let po tom, co tyhle věci zcela přirozeně fungují, se papaláši z EU usmysleli, že jsou v celém procesu nenahraditelní a že to musí za každou cenu svázat milionem předpisů.

 • 30. 10. 2019 15:57

  ...

  tahle směrnice ale vznikla dříve než to začalo fungovat :), to jen ti naši papaláši mají 10 let zpoždění, nikoliv ti ze EU.

  Na téhle směrnici se začalo pracovat kolem roku 2000 a nahrazuje primárně směrnici 97/7/ES, v platnost vešla roku 2011 po několika kolečkách připomínek a úprav. Hlavní cíl je sjednotit legislativu napříč celou EU, abys měl stejná práva při objednání zboží z jakéhokoliv státu EU, případně jako eshop nemusel mít extra různé podmínky pro každý stát. Zároveň zakládá právní rámec pro objednávky bez fyzické účasti, vč. toho, kdo co může a kdo nese odpovědnost.

  Část její implementace je již součástí našeho Nového občanského zákoníku a řadu jejich prvků již respektují vzorovné dokumenty a doporučení od APEKu. Tohle je jen další evoluce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).