Hlavní navigace

Ke změnám v zákoníku práce se vyjádří odboráři

24. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vláda hodlá připravované změny v zákoníku práce detailně projednat s odboráři. Diskutovaná bude zejména změna ve výši odstupného. To by totiž mělo být vázáno na počet opracovaných let u zaměstnavatele. Změní se také zaměstnávání na dohodu o provedení práce. Nově by se měl zvýšit maximální rozsah zaměstnání na základě této dohody. Podle premiéra je ale možné, že novela zákoníku nebude platit hned od začátku roku 2011. Dovedu si představit, že by novela zákoníku práce platila klidně i o několik týdnů později. 1. leden není žádný fetiš, za cenu pečlivějšího projednání se sociálními partnery bych to viděl jako věc, která je naprosto odůvodnitelná, uvedl Petr Nečas.

K připravované novele zákoníku práce sdělil Jaroslav Zavadil, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů: Určitě se ne ve všem shodneme v otázce zákoníku práce, ale to není důvod se spolu nebavit. Přestože tady máme rozdílné názory, tak určitě dialog bude pokračovat.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).