Hlavní navigace

Názory k článku Klady a zápory zrušení karenční doby. Změna se dotkne i OSVČ

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 26. 9. 2018 9:55

  lomihnát (neregistrovaný) ---.179.broadband7.iol.cz

  Je mi líto, že Ústavní soud je obsazen osobami, které bych si u nás ve vsi dovolil nazvat hlupáky, nicméně zde se omezím na "duševně méně zdatné". Jak se v článku cituje:
  ..... závěry Ústavního soudu, který konstatoval, že (...) Výsledkem je stav, kdy převážná většina zaměstnanců zůstává po dobu prvých tří dnů pracovní neschopnosti bez jakýchkoliv prostředků, zatímco jejich povinnost platit pojistné zůstala nedotčena. Nedotčena samozřejmě zůstala i jejich povinnost platit tzv. regulační poplatky, vyhledají-li lékařskou pomoc. Je nepřípustné, aby stát pouze vyžadoval splnění povinností ze strany zaměstnanců (v daném případě plnění pojistného), a nedbal přitom ochrany jejich zájmů, postihne-li je zmíněná událost v podobě pracovní neschopnosti.
  Jenom trubka zde ovšem nevidí dvě podstatné vady:
  Za prvé, jedna věc je hrazení lékařské péče a poplatků (to se neplatí státu, ale zdravotnickým zařízením skrze pojišťovny), a druhá, zcela nesouvisející věc je placení (jakého vlastně?) pojištění. Jestliže pojištění zdravotního, tak to musí platit i ten, kdo nepracuje a nesplňuje podmínku, aby to za něj platil stát. A jestliže nemocenského (tzn. na výplatu podpory v nemovci), tak to se za promaroděné dny, kdy nemáte příjem, platit nemusí. Je to stejná argumentace, jakože vám soused má v nemoci dát denně dvacku, protože pekař peče rohlíky.
  Za druhé, pokud už přistoupíme na soudem použitou termnologii, konkrétně "Je nepřípustné, aby stát pouze vyžadoval splnění povinností....atd", pak je skutečně elegantním řešením to vyřešit na úkor nikoli státu, ale zaměstnavatelů. To je skutečně logika hodná bolševické úderky, a nikoli ÚS.
  Je mi líto, ale podle mého by si nemocenské pojištění (neplést se zdravotním!) měl platit ze svého svobodného rozhodnutí každý sám a taky si dohodnout s pojišťovnou, se kterou to sjedná, od kdy a jak vysoké plnění chce. A podle toho by mu bylo vyměřeno pojistné.
  Jenže to by museli být občané vedeni k samostatnosti a svobodě, a né k ovčí tuposti a poslušnosti. béééé bééé bééé

 • 26. 9. 2018 23:24

  :) (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Tak tak. Je to čirá politika.

  Mimochodem, ZAMĚSTNANEC si žádné nemocenské pojištění neplatí! Celých 6,5 %, které se mu sthávají, jde na pojištění důchodové.
  Nemocenskou a nezaměstnanost pojišťuje podle pravidel státu jen FIRMA. více zde

  Takže burácení ÚS o nespravedlnosti, že chudák zaměstnanec musí něco platit, a nic za to nedostane, je do nebe volající pokrytectví a manipulace.

 • 27. 9. 2018 1:32

  Luboš (neregistrovaný) ---.pilsfree.net

  Jasný ono je lepší když všichni nemoci přechází aby nepřišli o peníze a nakazí co nejvíce zdravích lidí, kteří pak určitě v plném nasazení pracují, pak jsou z toho akorát vážné nemoci a stát pak na léčbu vážných nemocí vyhodí daleko víc. Co se inspirovat u Němců, kteří mají normální sociální systém a lepší ekonomiku, kde lidí nejsou šikanování, vím to když tam pracují, když jsem nemocný, tak jsem doma a mám placený všechny dny na nemocenské, to se hned jinak pracuje než v českých firmách. Konečně bude tato zlodějina příští rok ukončena.

 • 16. 10. 2018 9:48

  Alexander (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Už zase to Německo ? Touha českých líných simulantů po Německých reáliích, především po platech a sociálním zázemí je opravdu pozoruhodná. Společnost morálně zdevastovaná bolševikem, volící stbáka ( V Německu by opravdu neprošlo, aby premiér byl bývalý spolupracovník gestapa a člen NSDAP ) prostě nemá nárok se srovnávat s ekonomicky nejvyspělejší zemí světa a technologickou světovou špičkou.

 • 31. 10. 2018 11:14

  Jaroslav Orlík (neregistrovaný) 79.142.151.---

  Naprostá většina pojistek má takzvanou spoluúčast. Máte havarijní pojištění nebo pojištění profesní zodpovědnosti? Obvykle je tam uvedeno procento nebo částka, kterou pojišťovna neplatí. Nechápu, proč toto , ve formě těch prvních tří dnů, tak strašně lidem vadí. Já bych karenční dobu rozhodně nerušil. Takové to potřebuju na dva dny volno, hodím se marod, to jsem, před rokem 2009, slýchával furt, A teď to uslyším zase. A s tvrzení, že lidé jsou, tyto tři dny, bez prostředků, může přijít jen opravdový zoufalec. Zajímavé je, že se tady řeší jen náhrady za nemoc, ale už ne, jak k nemocím dochází. Například kuřák by měl platit automaticky dvojnásobek pojištění. Jak se člověk ke svému zdraví chová, se dá zjistit velmi snadno.

 • 31. 12. 2018 10:59

  Vrba Jaromír (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  OSVČ nedostane 15 dní nic a musí přežít. Chápu touhu některých zaměstnanců se ,,hodit marod za peníze''. Zdražování nás proto
  nemine. ČSSD musí mít nějaké výsledky pro volby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).