Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Klaus ml. chce neomarxisticky omezit svobodu podnikání, řekl by sám Klaus ml. od brble - Banky jsou také soukromé. Znamená to, že mají...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 2. 2. 2019 16:32

  brble (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Banky jsou také soukromé. Znamená to, že mají mít dovoleno odmítat transakce lidem, kteří nesdílejí politické postoje majitelů banky? Nebo třeba rušit účty lidem, kteří nebojkotují izraelské zboží? Nebo dávat nižší úrok těm, kteří nemají v seznamu trvalých příkazů uvedený unicef nebo aspoň člověka v tísni?
  Nebo, hele, co takhle taková kurýrní služba? Má kurýrní služba právo otevřít vaši zásilku a pokud se její obsah neshoduje se stranickou doktrínou - pardon, s morálním kodexem firmy - tak ji bez náhrady zahodit?
  Ne, pochopitelně že ani banka, ani kurýrní služba taková práva nemá a nesmí mít. Tak proč by je hergot měl mít facebook nebo twitter?

  Ona se nám tady bez širšího povědomí veřejnosti odehrála taková, řekněme, prasárna: facebook za správce českojazyčného prostoru naverboval skupinu obzvláště odporných levicových extremistů, čímž politický diskurs na českém facebooku nabral poněkud jednostrannou orientaci. Klausův návrh je reakcí na tuto situaci. Možná je to reakce neohrabaná a polovičatá, ale alespoň je nějaká.

 • 3. 2. 2019 23:19

  L. (neregistrovaný) 91.219.246.---

  Obzvláště odporný levicový extremista? To na VKML sedí jak p****l na hrnec :-D

  Mimochodem, třeba banka má nejen možnost, ale dokonce povinnost zablokovat a nahlásit transakci o které si myslí, že by mohla sloužit k financování zločinu.

 • 4. 2. 2019 17:19

  Johana B. (neregistrovaný) 2a01:430:30:----:----:----:----:----

  Mezi zablokováním transakce sloužícím pro financování zločinu a zablokováním transakce na základě politického názoru je, troufám si tvrdit, poněkud rozdíl. Stejně tak Klaus, pokud jsem dobře pochytila, nehodlá zakazovat mazání názorů, které jsou v rozporu se zákony ČR.

 • 5. 2. 2019 12:58

  Lada (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Banky ani FB tě nesmí při podpisu smlouvy diskriminovat kvůli politickým názorům a FB také nic takového nedělá. Bohužel tak jako sposta jiných se mylně domníváš, že FB má povinnost tvoje články (příspěvky) zveřejňovat. Ne nemá, přečti si podmínky FB, které jsi odklikl při registraci. FB je něco jako vydavatel novin. On ti dovolil, že k němu na web můžeš zdarma psát, ale tak jako každé jiné noviny ti nemusí článek otisknout.

  Máme svobodu a každý si může zvolit co chce. Chceš být pisálkem pro FB, který tě občas odmítně (vymaže příspěvek)? Tak buď na FB, je to zdarma, ale musíš splňovat jejich podmínky. Chceš být naopak svým pánem? Pak si založ vlastní stránku. Bude tě to stát třeba 500Kč/rok, ale pak ti nikdo nic mazat nebude. Co je na tom složitého?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).