Hlavní navigace

Klaus vetoval nižší zdanění benefitů

22. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Prezident Václav Klaus dnes vetoval novelu zákona o DPH, která měla vrátit způsob zdanění zaměstnaneckých benefitů před rok 2010. Podle prezidenta je zákon nespravedlivý, jelikož by daňoví poplatníci připláceli jedné skupině zaměstnanců na zaměstnanecké benefity, které vznikají výhradně domluvou mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem.

Václavu Klausovi se také nelíbí rychlost, s jakou se zákon schválil. Podle něj šlo evidentně o zneužití institutu tzv. legislativní nouze. Novelu předložila stejná vláda, která předkládala i zákon, který má tato novela měnit. Zákon byl projednáván urychleně pod tlakem odborářské zájmové skupiny. Mezi předložením zákona a přehlasováním Senátu Poslaneckou sněmovnou uplynulo jen osm pracovních dnů, uvedl Václav Klaus.

Zákon se tak nyní vrátí opět do sněmovny, která rozhodne o jeho další osudu. Pro jeho schválení se musí najít alespoň 101 poslanců. Pokud se zopakuje situace jako po rozhodnutí Senátu, které přehlasovalo 106 poslanců ČSSD, komunistů a lidovců, zákon vstoupí zřejmě v platnost. Čtěte více: Měli odboráři vůbec reálné důvody pro vyhlášení stávky?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).