Hlavní navigace

Koh-i-noor popřel přesun celé výroby do zahraničí

11. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Koh-i-noor Hardtmuth popřela informace některých médií, že přesune kvůli rostoucím nákladům výrobu z Česka do zahraničí. V žádném případě nehodláme přesunout veškeré výrobní kapacity do zahraničí. Zvažujeme jen další strategický minoritní přesun některých výrobních kapacit směrem na východ a do Asie, uvedl generální ředitel Koh-i-nooru Hardtmuth Vlastislav Bříza. Firma podle něj možná přesune do zahraničí jen menší část své produkce, většinu kancelářských a školních potřeb ovšem bude i nadále vyrábět v Česku.

Koh-i-noor Hardtmuth nyní v Číně a Bulharsku vyrábí zhruba deset procent své produkce, což si podle Břízy vynutily cenové požadavky mezinárodních prodejních řetězců. Zbylých 90 procent produkce firma vyrábí v deseti tuzemských závodech. Koh-i-noor Holding, který měl loni obrat 1,8 miliardy korun, se přesunováním výroby do zahraničí přidal k řadě českých firem, jež se snaží snížit neúměrné výrobní náklady.

Největší středoevropský výrobce tužek a pastelek se podle médií chystá i do Vietnamu. Firma tam chce postavit závod na výrobu kaučuku, který by jí pomohl ještě více srazit náklady.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).