Hlavní navigace

Komerční banka stále lídrem financování segmentu malých a středních podnikatelů

17. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Komerční banka zaznamenala v loňském roce 33% nárůst financování podnikatelů a malých firem. Banka tak potvrdila svoji vedoucí pozici na trhu v segmentu podnikatelů a malých a středních firem.

K dobrým výsledkům napomohlo výrazné zjednodušení podmínek pro získání Profi úvěru, který mohou stávající klienti získat bez předkládání finančních výkazů. Podle Komerční banky je v současné 80 % všech Profi úvěrů poskytováno tímto zjednodušeným způsobem. V loňském roce dosáhla průměrná výše nově poskytnutých Profi úvěrů přibližně 250 tisíc korun.

Komerční banka zaznamenala také výrazný růst objemu dalších typů podnikatelských úvěrů, jako např. standardní investiční úvěr či úvěr na oběžné prostředky. Objem všech podnikatelských úvěrů čerpaných klienty ze segmentu podnikatelů a malých firem meziročně vzrostl o 28 %.

Výsledky loňského roku potvrzují, že se Komerční banka vydala správným směrem, když se rozhodla hledat cesty, jak zpřístupnit podnikatelské úvěry co nejširší skupině klientů z řad podnikatelů, uvedl Zdeněk Mojžíšek, výkonný ředitel pro Marketing a business development KB.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).