Hlavní navigace

Názory k článku Kompenzační bonus a insolvence? Vadí. Exekuce? Nevadí

 • 3. 12. 2020 23:48

  CelebritkaPatrik

  Je fajn že to už všichni ví jsme byli postižení bez nároku na kompenzaci poučení ale evidentně s paní ministryně s tím nic dělat nebude nác taky.
  Však důvody pro neposkytnutí se vždycky najdou ale je svinstvo že platit se musí odvody atd. a insolvenci též jinak ji zruší ministryně nic pořádnýho neví. Nechává se zapírat a posílá zasebe náhrady viz můj profil kde se za ní píše celní a daňová odbor který výjimku vymyslel. Super

 • 4. 12. 2020 13:24

  JanaSebe

  Komp.bonus pro OSVČ? Zkoumání bonity OSVČ, diskriminace a sprostá likvidace OSVČ! Manžel podniká v pohostinství a byla mu z důvodu Koronaviru zavřena restaurace. Protože je už tři roky v insolvenci, nemá nárok na kompenzační bonus. Proč? Manžel splácí své dluhy, podniká řádně, vedlo se nám dobře a vláda mu znemožnila podnikat a nechala úplně bez prostředků. Není samozřejmě jediný podnikatel s takovým problémem a lidé si toto doufám už nenechají líbit . . Kompenzační bonus je přece kompenzace za zavřený podnik a ne zjišťování bonity oněch podnikatelů. Kdo dává Vládě právo vytvářet tak nesmyslné podmínky a řešit probíhající insolvenci OSVČ, kteří si své závazky plní oproti lidem s exekucemi. A ti nárok mají? Kdo jim dal právo je stavět do pozice špatných. Jaký úpadek nebo likvidace? Co to je to za podmínky při kompenzaci za zavřeny krám z vládního nařízení. Tito podnikatele už opravdu nemají z čeho brát. Jejich rodiny také musejí z něčeho žít. Musíme platit zálohy na služby, poplatky, pojištění atd. . Proč jsou tito lidé trestáni? Z jakého důvodu?? Své dluhy si splácí protože musí. Manžel má insolvenci 3 roky!!! Co to má společného s jeho nynějším podnikáním ?
  Jsem zvědavá zda se bude s tímto něco dělat, s touto nesmyslnou podmínkou . Co máme podle Vlady, která navíc na nic nereaguje a slušný člověk už neví kam se obrátit a je sprostě posílán úředníci z FÚ na ÚP, kam nemůže pravé kvůli oné insolvenci neboť by mu byla zrušena a to by mělo dopad pravě na jejich rodiny dělat ?
  Už teď se avízuje, že v lednu budou opět restrikce a jak to máme přežít bez jakékoliv pomoci. Už opravdu není z čeho brát. Kdo dává Vládě právo vytvářet tyto podmínky pro kompenzace OSVČ

 • 11. 12. 2020 14:11

  JanaSebe

  Tak toto je vyjádření MF
  Super, všichni se sejdem na socce, ještě že máme ten mohutný sociální systém.
  Zahodíme insolvence, zavřete nám obživu - pohostinství,
  nedejte nám nic! Jakoby jsme mohli za covid my.
  Tož sedneme
  a počkame na návštěvu exekutorů .
  Lži a likvidovaní slušných OSVČ

  nárok na kompenzační bonus je skutečně ze zákona vyloučen v případě, že byl jeho příjemce v bonusovém období v úpadku. Důvodem této podmínky je skutečnost, že kompenzační bonus představuje jednu z forem veřejné podpory a musí se proto řídit obecnými pravidly čerpání veřejné podpory stanovenými právními předpisy EU. Evropská komise v této věci přijala tzv. dočasný rámec, v němž stanovila podmínky pro poskytování veřejné podpory během pandemie Covid-19. Jednou z těchto podmínek je právě skutečnost, že příjemce podpory, například právě kompenzačního bonusu, nesmí být v úpadku.

  Česká republika má robustní systém sociálního zabezpečení a lidé v nouzi mohou požádat o dávky státní sociální podpory (přídavek na dítě, příspěvek na bydlení) a o dávky v hmotné nouzi (příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení, mimořádná okamžitá pomoc). Pro posouzení nároku na jednotlivé dávky je nutné se obrátit na příslušný úřad práce.

  Jako další pomoc pro překlenutí nákladů spojených s nájemným v uzavřených provozovnách připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu program COVID – Nájemné. Jedná se o okamžitou pomoc, neboť stát přispěje prostřednictvím tohoto programu na nájem podnikatelům, kteří museli kvůli mimořádným krizovým opatřením dočasně uzavřít provozovny pro maloobchodní činnost a poskytování služeb zákazníkům v těchto provozovnách. Bližší informace naleznete na webu MPO.

  S pozdravem

  Ing. Matěj Šponiar

  oddělení Komunikace s veřejností a zahraniční protokol

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).