Hlavní navigace

Názor k článku Kompenzační bonus a insolvence? Vadí. Exekuce? Nevadí od JanaSebe - Tak toto je vyjádření MF Super, všichni se sejdem...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 12. 2020 14:11

  JanaSebe

  Tak toto je vyjádření MF
  Super, všichni se sejdem na socce, ještě že máme ten mohutný sociální systém.
  Zahodíme insolvence, zavřete nám obživu - pohostinství,
  nedejte nám nic! Jakoby jsme mohli za covid my.
  Tož sedneme
  a počkame na návštěvu exekutorů .
  Lži a likvidovaní slušných OSVČ

  nárok na kompenzační bonus je skutečně ze zákona vyloučen v případě, že byl jeho příjemce v bonusovém období v úpadku. Důvodem této podmínky je skutečnost, že kompenzační bonus představuje jednu z forem veřejné podpory a musí se proto řídit obecnými pravidly čerpání veřejné podpory stanovenými právními předpisy EU. Evropská komise v této věci přijala tzv. dočasný rámec, v němž stanovila podmínky pro poskytování veřejné podpory během pandemie Covid-19. Jednou z těchto podmínek je právě skutečnost, že příjemce podpory, například právě kompenzačního bonusu, nesmí být v úpadku.

  Česká republika má robustní systém sociálního zabezpečení a lidé v nouzi mohou požádat o dávky státní sociální podpory (přídavek na dítě, příspěvek na bydlení) a o dávky v hmotné nouzi (příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení, mimořádná okamžitá pomoc). Pro posouzení nároku na jednotlivé dávky je nutné se obrátit na příslušný úřad práce.

  Jako další pomoc pro překlenutí nákladů spojených s nájemným v uzavřených provozovnách připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu program COVID – Nájemné. Jedná se o okamžitou pomoc, neboť stát přispěje prostřednictvím tohoto programu na nájem podnikatelům, kteří museli kvůli mimořádným krizovým opatřením dočasně uzavřít provozovny pro maloobchodní činnost a poskytování služeb zákazníkům v těchto provozovnách. Bližší informace naleznete na webu MPO.

  S pozdravem

  Ing. Matěj Šponiar

  oddělení Komunikace s veřejností a zahraniční protokol

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).