Hlavní navigace

Kompenzační bonus pro OSVČ a společníky se má zvýšit na 1000 Kč denně

8. 2. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček dnes oznámil, že kompenzační bonus pro OSVČ a společníky eseróček se zvýší na 1000 Kč za den.

Podnikatelé nicméně budou muset splnit podmínku poklesu tržeb alespoň o 50 %. Zaměstnavatelé by pak měli získat na každého zaměstnance 500 Kč/den.

Kompenzační bonus se zvýší

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček dnes oznámil, že s ministryní financí Alenou Schillerovou předloží vládě nový systém kompenzací. Kompenzační bonus navýšíme na 1000 Kč/den. Zaměstnavatelé získají na každého zaměstnance 500 Kč/den. Platné pro firmy a OSVČ, kde je pokles tržeb alespoň o 50 %. Speciální program pro veletrhy a kongresy, uvedl na Twitteru Havlíček.

Aktuálně kompenzační bonus činí 500 Kč denně a vyplácí se všem OSVČ a společníkům malých eseróček, kterým byla přímo omezena či znemožněna činnost v jejich provozovnách. Podnikatelé nyní nemusí splňovat podmínku poklesu tržeb. Zavřeným provozům se v rámci programu Covid Gastro Uzavřené provozovny pak rovněž nyní vyplácí 400 Kč na den za zaměstnance.

Podrobnosti přineseme ve velkém článku.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).