Hlavní navigace

Názory k článku Kondomový byznys je pořád plný tabu. V Primerosu bojují otevřeností a designem

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 8. 2018 7:58

  Omg (neregistrovaný) 80.188.243.---

  “Základem kondomů je kaučukový latex, přírodní materiál ze stromů kaučukovníků, které rostou v tropickém podnebí. Přesun výroby blíž ke zdrojům klíčového materiálu, do východní Asie, Malajsie nebo Thajska, by se podle Romana nabízel. Na miskách pomyslných vah je podle něj při rozhodování ekonomické hledisko a udržitelnost byznysu. Při výrobě v Asii by základní materiál nemusel putovat přes půlku světa až do Německa. ”
  Vozit kaucuk pres pul sveta je problem, zatimco to vyprodukovat, dodat tomu obal a pak to vozit pres pul sveta (diky obalu v 10x vetsim objemu) problem neni. Pan si mysli asi ze jsou vsichni blbci a na reci o ekologii naleti, zatimco ty levnejsi naklady na produkci si nevsimnou...
  Ve srovnani s hlavni konkurenci jsou levnejsi, ale levnych znacek je spousta...

 • 21. 8. 2018 9:17

  Mates (neregistrovaný) 88.208.88.---

  Naklady by byly jiste mensi, ale jako podnikatel musite preci myslet I na naklady. Se podivejte kde vyrabi kondomi durex a to je drazsi nez primeros.

 • 21. 8. 2018 13:37

  Omg (neregistrovaný) 80.188.243.---

  Oni ale mysli jenom na naklady, s ekologii to nema nic spolecneho. Vyprodukovane kondomy jsou objemove daleko vetsi nez prepravovany kaucuk, tudiz z pohledu ekologie se situace zhorsi treba 5x, z pohledu nakladu se samozrejme zlepsi.

 • 20. 8. 2018 15:21

  Niemand (neregistrovaný) ---.113.245.218.static.b2b.upcbusiness.cz

  >> Navíc se pak nabízí i otázka fair trade produktů, pokud se ukáže, že je to téma, které zákazníky u kondomů zajímá.

  Jestli majitelé firmy souzní s myšlenkou fair trade, pak by se neměli ptát, co na to řeknou zákazníci, ale měli by prostě udělat to, co sami považují za správné. Jestli budou konat až podle toho, jestli se ukáže, že to zajímá zákazníky, pak spíše ukazují, že jim nejde o myšlenku samotnou, ale o peníze. V článku napsaná věta reprezentuje esenci pokrytectví. Dokážu akceptovat, když firma řekne, že jim jde o peníze, proto přece podnikají. Ale přístup "budeme si hrát na hrdiny, ale jen když to bude zajímat zákazníky", je prostě ztělesněná falešnost.

  >> Načetli si poučky o mileniálech, kteří jsou prý povrchní a nečtou, ale zjistili opak, když otevřeli témata, která mladé skutečně zajímají. Témata, s nimiž svůj produkt spojují, postupně hledali. Je pro ně důležitá udržitelnost a nemohou stavět na tradici, protože o té mladí nic nevědí.

  Jestli někdo není povrchní a přiměřeně čte, tak se dříve či později k historii, tradici, minulosti apod. musí zákonitě dostat. Nelze uvažovat o udržitelnosti v budoucnosti, pokud není zvážena minulost a přítomnost. Veškeré lidské vědění, moudrost, postupy, technologie, myšlení, expertízy ... vychází z minulosti, ze které se to vše vyvinulo do současnosti a bude v budoucnu pokračovat. Například dnes je budoucnost často spojovaná s umělou inteligencí a jak dělá umělá inteligence založená na neuronových sítích svá rozhodnutí? Dělá je na základě svých interpretací odvozených z dat, které dostala v minulosti. Tradice je důležitá i pro mileniály, jen ji musí porozumět. Tradice bez porozumění je jen rituál, který ztratil význam a proto užitek přinese jen malý nebo žádný, dokonce může být i kontraproduktivní. Tradice s porozuměním je koncentrovaná moudrost x generací předků, která dává zásadní vhled do dané problematiky, na čemž se dá dále stavět. Je snadné při zkoumání mikrosvěta vysmát se tradiční Newtonovské fyzice a mechanice, ale bez ní by prostě kvantová fyzika nevznikla.

  >> "Jsme jediní na trhu s kondomy, kdo mladým říká, používejte kondom, protože je to pro vás z dlouhodobého hlediska lepší."

  To je učebnicová ukázka mileniálského myšlení, které často hraničí s manipulací. "Používejte kondom, protože argument1, argument2, ... argumentN" je logická a férová argumentace. "Používejte kondom, protože je to pro vás z dlouhodobého hlediska lepší" je apelace na city ve stylu "udělej to tak jak říkám, je to lepší", "volte kandidáta X, je lepší", "dělej to jako já, protože jsem lepší", "nejlepší pro tebe bude udělat tohle", "byl bys hloupý, kdybys to nedělal tímhletím lepším způsobem" ... Taková argumentace se dá použít pouze při současném vysvětlení, proč přesně je daná věc lepší, jinak je to převlečený manipulativní apel na city.

  >> Mají třeba luminiscenční prvky, takže je snadnější krabičku nahmátnout ve tmě.

  Luminiscenční prvky mají význam pro snazší nalezení krabičky ve tmě za použití zraku. Když vidím, kde krabička je, nic nenahmatávám a prostě rovnou sáhnu na konkrétní místo bez nahmatávání. Pro nahmatání krabičky (tj. nalezení za pomoci hmatu) ve tmě nemá luminiscence význam. Pro snazší nahmatání by měly význam například pěticentimetrové tenké nemačkavé pružné vlasce čnící od krabičky všemi směry, čímž by příliš nezvětšovaly objem krabičky v kapse (poskládaly by se), ale krabička položená na stolku by byla ve tmě snáze nahmatatelná díky virtuálně většímu objemu. Takový trochu obrácený, ale podobný princip "vousů" na tlamičce slepého krtka, který ve tmě rovněž nahmatává.

 • 21. 8. 2018 7:30

  neuvedu (neregistrovaný) 185.16.181.---

  Ještě v popřevratové době vyráběl Vulkan, kdysi n.p., pak s.p., pak a.s. nejen kondomy zn. Primeros v Hrádku nad Nisou. Jenže pak přišla móda (svět nám přece leží u nohou, pravil majitel letiště) a všechno se muselo dovážet, takže výroba v Hrádku n. N. se musela zrušit a dovážely se sem výrobky z Asie. Přesto se stále tvrdilo, že Primeros jsou české výrobky. Ano, byly české tím, že se tady zabalily. Pak skončilo i ono balení. I když česká pracovní síla je a byla levná, asijské náklady jsou nižší. Nic bych za to nedal, kdyby se to i dnes vyrábělo někde v Asii a třeba v Německu jen balilo. To vidíme třeba u dodavatelů automobilek, které sice tady v ČR vyrábí, ale výrobek nesmí nést označení, že byl vyroben v ČR. Takže český výrobek se veze do Německa (nebo jiné země), tam v rámci udržitelnosti zaměstnanosti na to nalepí štítek made in Germany a pak to jde za desetinásobnou cenu na linku nebo zpět do ČR jako náhradní díl.

 • 22. 8. 2018 10:35

  xxx (neregistrovaný) 147.230.14.---

  Máte pravdu, takhle to chodí v jedné nejmenované firmě na pračky.
  V Hrádku se opravdu bohužel jen balilo.
  Tento podnikatel přesunul výrobu z Hrádku do Prahy jen kvůli propagaci, přitom se jedná o tradiční hrádeckou výrobu...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).