Hlavní navigace

Názor k článku Konec směnárenských „šmejdů“, sněmovna posvětila změny chránící práva klientů od P - Ten zákon je oxymoron. Turisty to stejně neochrání,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 11. 2018 23:56

    P (neregistrovaný) 194.228.79.---

    Ten zákon je oxymoron. Turisty to stejně neochrání, protože směnárnám dále nijak nenařizuje maximální výkyv od reálného kurzu (takže šmejdi můžou měnit 1 EUR za 15 Kč dál), a poctivým směnárnám to akorát přidělá práci navíc, protože do kurzu si budou muset automaticky zahrnout i náklady na zde uvedené "odstoupení" od směny - v praxi to bude znamenat jen horší kurz pro všechny. Jediná pozitivní věc je snad ten limit 1000 EUR, takže to moc neovlivní ty co mění větší obnos za zvýhodněný kurz (každá směnárna to má jinak, ale někde je možné se individuálně dohodnout už nad 1k EUR).

    Zajímalo by mě, kolik odborníků na tuto tématiku vláda oslovila než schválila ten paskvil. Nedává to totiž smysl. Směnárna chce hned po směně prodat přes jejich online brokera, aby měla realizovaný zisk, držet to po dobu X hodin je koledovat si o problém. Samozřejmě se bavím o normálních směnárnách a né šmejdech v centru Prahy, proto bych uvítal spíš maximální výkyv od kurzu třeba 10%.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).