Hlavní navigace

Kontrola STK bude důkladně monitorována

21. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stanice technické kontroly (STK) a její nový systém kontrol, při provádění technické kontroly, má další zpoždění. Ministerstvo dopravy chtělo systém zavést již dvakrát v loňském roce, následně přesunulo spuštění letos na březen. Že se povede spustit systém nejdříve v polovině letošního roku, píše týdeník Profit. Za V.V.V. Expert, která vyhrála výběrové řízení, potvrdil Stanislav Huml, že se práce do chtěli pustit co nejdříve, ale předání všech STK bude do června velmi obtížné.

Ministerstvu dopravy se nový systém bude zamlouvat. V první řadě bude omezovat možnost získání technické, aniž by vozidlo bylo skutečně zkontrolováno. Sledovány budou všechny údaje o celé prohlídce od začátku do konce. Tedy nebudou chybět informace času kontroly, vjezdu a výjezdu vozidla z prohlídky a v neposlední řadě tisk protokolu a hlášení vad na vozidle. Celá činnost bude monitorována on-line na ministerstvu dopravy. Zde bude moci pracovník sledovat přímo v počítači průběh přibližně půlhodinové kontroly. Zároveň program umožní zpětné nahlédnutí do historie technických prohlídek vozidla.

Cílem ministerstva, díky novému systému, je vymítit všechny problémové stanice technické kontroly. V minulém roce byly zavřeny tři stanice – v Rakovníku, Drasové a Mostě. Po spuštění on-line systému bude možno problémové provozovny zpozorovat ihned a ne jen přes náhodné kontroly ministerstva.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).