Hlavní navigace

KPMG zkoumal systémy podpory obnovitelných zdrojů

9. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Průzkum KPMG International se zaměřil na systémy podpory obnovitelných zdrojů energie (OZE) v celkem 18 zemích světa. Průzkum umožňuje rovněž srovnání v současnosti tolik diskutovaných výkupních cen solární energie v ČR a v Německu.

Téma obnovitelných zdrojů energie je podle KPMG bezesporu nezanedbatelným fenoménem současnosti. Donedávna se řešila především otázka podpory ochrany přírody a udržitelného rozvoje ekonomiky, ovšem obnovitelné zdroje energie jsou stále, i přes kontinuální zvyšování jejich efektivity, výrazně dražší než zdroje konvenční. Neobejdou se také bez dodatečné podpory ze strany jednotlivých států.

V Česku je toto téma aktuální zejména v souvislosti s dalším růstem cen elektrické energie kvůli vysokým výkupním cenám elektřiny z fotovoltaiky. Nejen Česká republika, ale i ostatní státy se nyní snaží poučit z doposud získaných zkušeností z počátečních let podpory OZE a zvažují celkovou efektivitu systému. Studie KPMG International dokládá, že cest k efektivní podpoře obnovitelných zdrojů je mnoho. Nemusí se nutně jednat jen o vysoce rentabilní investici pro omezený segment trhu.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).