Hlavní navigace

Křišťálové Lupy mají své majitele

28. 11. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Včera se v pražském klubu Pacha uskutečnil třetí ročník ankety Křišťálová Lupa – cena českého Internetu, která si předsevzala zviditelnit projekty, které si zaslouží zájem a pozornost. V jakých kategoriích a komu se tedy ceny za rok 2008 udílely?

Křišťálové Lupy, jako ceny vítězů stejnojmenné ankety, už mají své majitele. K jejich předání došlo včera v pražském klubu Pacha. Anketa, jež letos proběhla už potřetí, sestává ze dvou fází. V té první nominují čtenáři oblíbené projekty do jednotlivých kategorií, ze kterých se následně vybere pět nejlepších. Hodnocení se účastní odborná porota, která také rozhodne o třech kategoriích – projekt roku, osobnost roku a anticena. Těchto jediných kategorií se veřejnost neúčastní.

V kategorii E-shop letos zvítězil projekt Aukro.cz, jež je nejznámější českou aukční síní. V kategorii Veřejný sektor kraloval server Czech.cz, cenu převzal jeho šéfredaktor Marek Tupý. Cena freemailové kategorie byla udělena projektu Seznam E-mail, která má nebo měla své místo u většiny českých internetových uživatelů. Ocenění nejlepšího vyhledávače doznal ten s názvem Google.cz, cenu převzala ředitelka jeho české pobočky, Taťána le Moigne.

tip do článku - změny v účtárně - říjen 21

Za nejlepší zpravodajský server je pokládán portál iDnes.cz, za který převzal cenu Michal Hanák, jeho šéfredaktor. Překvapením této kategorie se stal očekávaný TN.cz, který se nikde v přeních příčkách neumístil. Své místo však našel v jiné kategorii. v kategorii Magazín byl zvolen jako nejlepší server Živě.cz, v kategorii Blog pak ten s názvem Strach.cz. Nejlepším komunitním serverem je za rok 2008 Rodina.cz, v kategorii Zábava zvítězil známý Stream.cz

V kategorii Osobnost roku, o které rozhodovala odborná porota byli vyhlášeni vítězové dva: Ondřej Tomek a Oldřich Bajer, oba známí v souvislosti s portálem Centrum.cz. Zvláštní cena, která byla letos udělena poprvé, se netýkala žádné z vyhlášených kategorií. Dostal jí Václav Stoupa za uspořádání veletrhu WebExpo 2008. V kategorii Anticena zvítězil portál tn.cz, který byl nominován hned v několika kategoriích. Na letošním ročníku byla cena vyzvednuta konkrétní osobou vůbec poprvé v historii ankety. Projektem roku, který byl poslední kategorií byl včera vyhlášen server Bezrealitky.cz, za něž cenu převzala jeho marketingová ředitelka Božena Zbranková. S anketou Křišťálová Lupa, kterou pořádá server Lupa.cz se mohou uživatelé českého internetu setkat zase napřesrok.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).