Hlavní navigace

Krize natrvalo změnila svět byznysu

20. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po odeznívající krizi se svět byznysu natrvalo změnil. Na tom se shodli respondenti průzkumu společnosti Ernst & Young Planning for growth. Určité zlepšení situace v průběhu roku 2011 očekává 68 % účastníků průzkumu a 71 % se domnívá, že ani rok 2012 nepřinese výrazné zlepšení. Ovšem téměř polovina firem je přesvědčena, že podmínky pro jejich byznys se po krizi trvale změní. Za hlavní faktory, které mají dopad na zisky podniků, považují posilování pozice nových hospodářských gigantů, k nimž patří například Čína a Indie. Dále zvyšující se regulační požadavky, nárůst daňových povinností nebo riziko návratu inflace.

Změny trhu v několika posledních letech byly výrazné, většina firem po celém světě musí čelit 20% až 50% snížení poptávky. Účastníci našeho průzkumu jsou přesvědčeni, že podnikatelské prostředí bude po odeznění krize diametrálně odlišné, vysvětluje Magdalena Souček, vedoucí partnerka Ernst & Young v České republice.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).