Hlavní navigace

Krize nejvíce postihla zpracovatelský průmysl

9. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dopad krize na firemní finance byl v každém odvětví odlišný. To vyplynulo z analýzy podnikové sféry v České republice za rok 2009. Projekt byl založen na datech Českého statistického úřadu a Ministerstva průmyslu a obchodu. Finanční analýza ukázala, že české hospodářství bylo zasaženo světovou finanční krizí a následným globálním poklesem podstatně dříve, než bylo viditelné z běžných podnikových či makroekonomických dat.

Analýza dále potvrdila rozdílný dopad světové krize na českou ekonomiku. Vývoj efektivnosti firem byl v jednotlivých odvětvích velmi diferencovaný. Například v jednotlivých oborech energetiky, jako jsou výroba a rozvod elektřiny či plynu, se projevil pokles efektivnosti až na konci loňského roku, přičemž úroveň efektivnosti se stále držela v kladných hodnotách, sdělil ředitel odboru ekonomických analýz Jaroslav Vomastek. Nejvíce byl recesí postižen zpracovatelský průmysl a absolutně nejnižší výkonnost mělo toto odvětví v 1. čtvrtletí 2009.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).