Hlavní navigace

Krize připraví Londýn o 62 000 zaměstnanců finančního sektoru

13. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Finanční krize bude mít na svědomí 62 000 pracovních míst finančních zaměstnanců v Londýně. Tam jsou také tito pracovníci koncentrování v největší míře. O místo by tito lidé měli přijít během tohoto a příštího roku. Šance na návrat do zaměstnání přitom nejsou nijak veliké.

Podle Centra pro hospodářský a obchodní výzkum (CEBR) je v Londýně soustředěno nejvíce zaměstnanců ve finanční oblasti z celé Evropy. V letošním roce by jejich počet měl klesnout o 28 000 lidí. V tom příštím by to mělo být 34 000 zaměstnanců. V bankovním sektoru by tak mělo zůstat 291 000 pracovníků. Podle CEBR jsou šance na opětovný návrat po roce 2010 malé.

Největší propouštění by se mělo odehrát v sektoru financí korporací, kde se čeká propouštění ve výši 15 000 zaměstnanců. To je větší polovina stávajícího stavu. Další oblastí je obchod s deriváty, který přijde téměř o polovinu současných pracovních pozic. Investiční bankovnictví se ztenčí o 10 000 míst. Těm zaměstnancům, jež sítem propouštění neprojdou se ale plat alespoň sníží. Přijdou zhruba o 42 % nynějších bonusů. Čtěte více: Odboráři nechtějí brát zpomalující ekonomiku v úvahu

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).