Hlavní navigace

Které povolání považují Češi za důvěryhodné?

22. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Největší důvěře se v České republice těší učitelé na základních a středních školách a lékaři. Obě profesní skupiny překonali již jen pracovníci pošt a hasiči. Hasiči se těší největší důvěře ve všech zemích, které se mezinárodního výzkumu GfK zúčastnily. Reputace duchovenstva a marketingových odborníků v mezinárodním měřítku utrpěla značný pokles. Snížila se také důvěra v politiky. Bankéři na mezinárodní scéně získali část ztracené důvěry zpět, v České republice prozatím stále ztrácejí.

Důvěra v duchovenstvo, zaměstnance pošt, učitele a odbory převládá u vyšších věkových skupin. Mezi lidmi od 50 do 99 let věří kněžím 56 %, mezi mladšími (14 – 29 let) je to pouze 35 %. V ostatních případech jsou starší lidé méně důvěřiví. Nejmarkantnější je to u organizací na ochranu životního prostředí, které mají důvěru 71 % mladších lidí (14 – 29 let), ale pouze necelých 54 % starších (50 – 99 let), informuje tisková zpráva o provedeném výzkumu.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).