Hlavní navigace

Chcete si pochutnat na kvalitních těstovinách? Vydejte se do Modré zahrady

13. 6. 2010
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 397604
Italský ostrov v centru Prahy. I tak by se dala nazvat restaurace a pizzerie Modrá zahrada na pražské Národní třídě. Snoubí se v ní vzdušnost, profesionalita a osvěžující chuť.

Restaurace a pizzerie: Modrá zahrada
Lokace: Národní 37, Praha 1 – Staré Město
Typ: italská kuchyně

Téměř letní počasí vybízí nejen k výletům, vodním radovánkám či zahradnímu grilování, ale také k posezení na letní zahrádce. Gurmán se proto tentokrát vydal do centra Prahy, na hektickou Národní třídu. I zde našel, překvapivě klidnou zahrádku s osvěžujícím menu.

Znalá a připravená obsluha

Restaurace a pizzerie Modrá zahrada patří k těm pizzeriím, kde není třeba se bát o židli u stolu. K dispozici je 250 míst ve dvou patrech i dvě letní zahrádky. Ta první, méně atraktivní, je situována přímo před restaurací na rušné ulici, kde vás při stolování budou rušit tramvaje a kolemjdoucí. Proto je lepší projít přízemím restaurace a usednout na zahrádce ve dvoře.

Jestliže se rozhodnete zůstat uvnitř restaurace, je lepší navštívit druhé patro, přeci jen je tam díky několika ventilátorům lepší vzduch. Interiér je vkusný, žádné tmavé, přehnané dekorace, i proto působí velmi vzdušně a čistě. Obsluha je rychlá a profesionální. Nevtírá se, ale o své hosty se zajímá. Také se předpokládá, že personál rozumí i jídlu samotnému, díky čemuž host ví, co se mu servíruje.

Lehké a osvěžující menu

Modrá zahrada nabízí jak polední menu, tak i menu týdenní. Na výběr jsou různá italská jídla, zejména těstoviny, pizza a samozřejmě také saláty.

Objednávka

Modrá zahrada

Fettucine con zucchine e gamberetti – krevety, bílé víno, cuketa, cherry rajčata, česnek, olivový olej – 159 Kč

Patate arrosto con pollo – brambůrky s pancettou, kuřecím masem, česnekem, cibulí, smetanou, pestem a bylinkami – 139 Kč

Modra zahrada

Příprava jídla trvala cca 20 minut a výsledek byl velmi chutný. Zejména fettucine připravené al dente měly jemnou, nasládlou chuť. Krevetami kuchyně nešetřila, stejně tak jako česnekem. A bílé víno jen podtrhlo už tak výrazné aroma. Drobná výtka k až příliš osmaženým plátkům cukety. Druhý pokrm, brambory s pancettou, se zapékaly přímo v servírovací misce. Proto jsme ocenili upozornění personálu na horké okraje. Očekávali jsme syté, těžkopádné jídlo, které zalepí žaludek na další dva dny, opak byl pravdou. Čerstvá pancetta, kuřecí maso a kombinace bylinek dokázaly, že i zapečené brambory mohou být osvěžující, lehké a přesto zasytí. Velmi dobré bylo i pesto (pasta z bylinek, česneku, piniových oříšků, olivového oleje a parmezánu) přelité přes brambory.

Content 22 tip novy

Vyzkoušeno: Co může restaurace podnikatelům nabídnout?

Restaurace a pizzerie Modrá zahrada je idáelním místem pro formální i neformální schůzku. Potěší příjemná atmosféra i ochotný personál. Restaurace se navíc nachází přímo v centru Prahy, takže dostupnost je výborná. Parkovací místa jsou dostupná nedaleko restaurace. Podzemní parkoviště je k dispozici přímo pod Národním divadlem.

Modrá zahrada má otevřeno každý den od 11:00 do 23:30. K restauraci se dostanete jak metrem (žlutá linka B, Národní třída), tak i tramvají (zastávka Národní třída). Navštívit můžete i starší sestru, také Modrou zahradu, na Pařížské ulici. Nabízená menu jsou rozdílná. V Pařížské ulici se například nedočkáte masitých jídel.

Hodnocení

Těm z vás, které slunečné počasí vyláká na výlet do centra Prahy, Modrou zahradu doporučujeme. Odpočinete si v příjemném a klidném prostředí, ale také si pochutnáte za v centru ucházející ceny. Navíc potěší dobře naladěný a usměvavý personál. Gurmán uděluje Modré zahradě čtyři Gurmánské hvězdičky.

Gurmán - hodnocení 4

Čtyři hvězdičky – v rámci hodnocení se jedná o nadstandardní zisk hvězdiček. Vyjadřuje, že ačkoliv je sledovaná restaurace/kavárna ve své kategorii na nadstandardní úrovni, je u ní stále zjevný potenciál ke zlepšení, hodnotitelé zaznamenali drobné, ačkoliv nijak závažné, nedostatky.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).