Hlavní navigace

Lázeňská sezóna již brzy odstartuje

27. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

České a moravské lázně co nevidět zahájí hlavní sezónu. Například celosvětově známé Karlovy Vary slavnostně zahájí svou další sezónu ve dnech 30. dubna až 2. května a bude spojeno s udílením Ceny města, slavnostním průvodem Karla IV. a dalším bohatým programem, ve kterém nebude chybět ani tradiční svěcení pramenů.

Ve Františkových Lázních se sezona zahajuje 15. května. Lidé se mohou těšit například na slavnostní koncert Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně a Chursächsische Philharmonie, který se bude konat již v předvečer zahájení.

V Bělohradu se slavnostní Otevření lázeňské sezony koná v sobotu 22. května. Na programu bude kromě dalšího pokus o gastronomický rekord – vytvoření nejdelší šunkové rolády v ČR (s následnou ochutnávkou).

Jáchymovské lázně si pro slavnostní zahájení vybraly víkend 29. – 30. května. Lidé se mohou těšit na tradiční požehnání pramenů, a dále například na šermířské vystoupení, koncert The Beatles Revival či vystoupení mažoretek.

Jak upozorňuje státní agentura pro podporu turismu CzechTourism, kompletní programy poskytnou lázeňské společnosti nebo infocentra v jednotlivých lázeňský místech.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).