Hlavní navigace

Leden byl rekordní v počtu čerpání dotací

3. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na účty českých podnikatelů proudil v lednu rekordní počet evropských dotací. Z Operačního programu Podnikání a inovace bylo vyplaceno českým podnikatelům necelých 820 milionů korun. Vyplývá to z údajů ministerstva průmyslu a obchodu. Je to jasný důkaz toho, že změny, které jsem v minulém roce ve fungování Operačního programu udělal, přinášejí velmi dobré výsledky. Evropské peníze se daří čerpat rychle, spolehlivě a efektivně, zdůrazňuje ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.

Jeho resort chce letos překonat hranici 10 miliard korun vyplacených podnikatelům z programu Podnikání a inovace. Má tomu napomoci nový systém i také proaktivní přístup ke klientům, kteří už mají podepsané rozhodnutí o dotaci. Podle ministerstva se už také výrazně zrychluje vyřizování žádostí o dotace. Čas mezi tím, kdy podnikatel podá plnou žádost o dotaci z Operačního programu, do podpisu Rozhodnutí o poskytnutí dotace se zatím podařilo zkrátit z dlouhých 200 dnů na polovinu. Stále se ale zlepšujeme, doplnil Miroslav Křížek, generální ředitel agentury CzechInvest, která má administraci dotací na starosti.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).