Hlavní navigace

Tisk: Letecké společnosti budou muset uvádět plné ceny za letenky

10. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

HN, MfD: Letecké společnosti budou muset uvádět plnou cenu letenek

Při včerejším jednání bylo Evropským parlamentu schváleno, že letecké společnosti budou muset ve svých nabídkách uvádět plnou cenu letenek, tj. v ceně budou zahrnuty všechny doplatky, příplatky, letištní taxy apod. Aby návrh vstoupil v platnost, budou ho muset schválit členské státy Evropské Unie. V tomto by již problém být neměl, protože se všichni na této změně shodují. V platnost by poté měl vstoupit na konci letošního roku, nebo začátkem roku 2009. Evropská Unie vyšla vstříc především cestujícím, kteří si stěžovali, že jsou často klamáni při koupi letenek, zejména při prodeji přes internet, píšou dnešní Hospodářské noviny a Mladá fronta Dnes.

Na tento návrh nečekaly především velké evropské aerolinky (British Airways, Lufthansa či Air France-KLM) a ceny začaly uvádět v jednotné ceně již před několika měsíci. Cenu letenek při nákupu přes internet upravily také České aerolinie. Na webových stránkách ČSA se zákazníkům hned od počátku objeví úplná cena, řekla pro Hospodářské noviny mluvčí Daniela Hupáková.

HN, PR: Ministerstvo práce a sociálních věcí bude měnit své akcie PRE za ČEZ

Po středečním jednání vlády bylo rozhodnuto, že Ministerstvo práce a sociálních věcí vymění svůj akciový podíl v Pražské energetice za akcie ve společnosti ČEZ. Přesněji by se mělo jednat o výměnu 14,2 procenta akcií od dalších vlastníků Pražské energetiky – firem PRE Holding a Honor Invest ze skupiny J&T a vyměnit za zatím blíže neurčený podíl v ČEZ, informují dnešní Hospodářské noviny a deník Právo. Akcie PRE jsou pro nás ve své podstatě bezcenné. Ostatní akcionáři firmy spolu jednají ve shodě, a my tak nemáme žádnou kontrolu nad řízením PRE ani nad její dividendovou politikou, uvedl pro deník Právo ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).