Hlavní navigace

Letiště Praha odbavuje více lidí i leteckých dopravců

17. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Letiště Praha naplánovalo na zimní sezónu téměř 60 tis. letů s celkovou kapacitou sedadel téměř 7 mil. Tím se řadí na 2. místo ve střední a východní Evropě. Létat se bude nejen častěji, ale i do zcela nových destinací. Celkový počet příletů a odletů v letošní zimě by se tak měl podle Jiří Posa, výkonného ředitele pro Letecký obchod a provoz, zvýšit o více než 6 %. Řadu 51 leteckých dopravců na pražském letišti také rozšíří 3 nové aerolinky – irský Ryanair, španělská Iberia a dánská Cimber Air. Celkem se tedy bude létat do 105 destinací ve 45 zemích.

Největší zájem roste o méně tradiční destinace, zatímco cestovatelský boom z a do Velké Británie mírně ustává. Přesto je Velká Británie zemí s největším počtem destinací (16), kam je možné z ČR letět. Co se týče počtu frekvencí, vede Paříž s 55 lety týdně.

Od začátku zimní sezóny, tedy od 28. října 2007, přichází Letiště Praha v souvislosti s připravovaným vstupem ČR a dalších 8 zemí do shengenského prostoru a taky kvůli lepší orientaci i se změnou označení terminálů. Terminál Sever 1 se změní na Terminál 1 a budou z něj odlétat letadla mimo shengenský prostor. Terminál Sever 2 se přejmenuje na Terminál 2 a bude sloužit právě pro odlety do skupiny států neprovádějící kontroly na svých společných hranicích. Letiště již veřejnost o změně terminálů informuje.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).