Hlavní navigace

Letiště Praha bude před Vánoci propuštět své zaměstnance

11. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Správa Letiště Praha bude před Vánoci kvůli privatizaci rušit desetinu pracovních míst. Prvního prosince bude muset odejít na 150 zaměstnanců Letiště Praha. Pro zaměstnance, kteří budou propuštěni, bude připravena částka jeden milion korun, aby se mohli odbornou pomocí uplatnit na trhu práce, informuje agentura ČTK.

Podle dostupných informací mohou zaměstnanci získat až sedminásobek své průměrné mzdy. Záleží na délce zaměstnání jednotlivých zaměstnanců a na souladu kolektivní smlouvy. Nicméně každá firma, která se chová tržně a chce uspět v konkurenčním prostředí, prochází obdobným procesem pravidelně, ne jen v období přípravy na změnu vlastníka, řekl generální ředitel Správy Letiště Praha Miroslav Dvořák. Čtěte více: Další privatizační vlna v Česku. Bude úspěšná?

Při privatizaci pražského letiště se dá podle předběžných analýz očekávat, že výnos bude přibližně okolo 100 miliard korun. Analýza dále odhalila, že ve Správě Letiště jsou přebytečná pracovní místa, které se navzájem spolu překrývají a pro další rozvoj celé společnosti nejsou tedy třeba. Čtěte více: Privatizace Letiště Praha narazila na odpor Zelených.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).