Hlavní navigace

Letošní Hannover přinesl vozy šetrnější k životnímu prostředí

8. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Není tomu tak dávno co skončil automobilový veletrh Hannover 2008. Společnost Iveco, která se letos zaměřila na inovace, tam ve svém stánku prezentovala nově vyvíjené modely, které jsou bezpečnější a svým provozem i šetrnější k životnímu prostředí.

Společnosti Iveco na letošním automobilovém veletrhu Hannover 2008 představila nově vyvíjené modely. Ty se vyznačují větší bezpečností a šetrnějším provozem k životnímu prostředí. Vozy mají nízkou spotřebu pohonných hmot a velmi nízké emise škodlivých látek vypouštěných do ovzduší. Pozornost firma věnovala i hybridním modelům, jako je elektro-dieselový vůz Iveco Daily či moderní autobus Hynovis. Představena byla i čistě elektrická vozidla. Iveco se tak snaží vytvořit vůz do městského provozu s nulovými emisemi. Tento úkol splnil elektricky poháněný motor-generátor se sodíkovými bateriemi.

Pozadu společnost na veletrhu nezůstala ani v jiných oblastech a představila upgradovanou verzi služby THB. THB je webový portál, který obsahuje databázi technických dokumentů a výkresů. Další novinkou byl vůz založený na konceptu s názvem Stralis Engage. Kabina konceptu je z vnějšku aerodynamičtější a bezpečnější pro posádku uvnitř. Kromě jiného je vybavená speciálním osvětlením a konzolí s klíči reagujícími na dotyk. Vůz je vybaven několika druhy bezpečnostních systémů, které například zajišťují bezpečnou vzdálenost mezi vozidly či upozorňují na vyjetí z jízdního pruhu.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).