Hlavní navigace

Lhůta pro přiznání k majetkovým daním se blíží, berňák prodlouží úřední hodiny

17. 1. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Od příštího pondělí až do 31. ledna rozšíří finanční správa úřední hodiny všech územních pracovišť. Důvodem je blížící se lhůta pro přiznání k majetkovým daním.

Všechna územní pracoviště budou mít kromě prodloužených hodin podatelny i rozšířené úřední hodiny pracovišť majetkových daní.

Finanční úřady rozšíří úřední hodiny

Na všech pracovištích finančních úřadů bude v období od 20. do 31. ledna zajištěn provoz podatelny a pracovišť majetkových daní v pondělí až čtvrtek od 8.00 do 17.00 hodin a v pátek od 8.00 do 14.00 hodin. Opatření má přispět k hladkému průběhu období výběru přiznání na majetkových daních a týká se i pracovišť, která od nového roku omezila svoji činnost v rámci režimu 2+2. Rozšířené úřední hodiny budou i na pracovištích, která od ledna 2020 přešla do optimalizovaného režimu 2+2. K dispozici budou poplatníkům na všech úřadech nejméně dva zaměstnanci z pracovišť majetkových daní, dodala generální ředitelka finanční správy Tatjana Richterová.

Daňový portál na Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Potřebujete si rychle spočítat, kolik letos zaplatíte na daních? Zadejte své hodnoty do Daňové kalkulačky pro OSVČ

Nevíte si rady s daňovým přiznáním? Vyzkoušejte interaktivní šablony, které automaticky vyplní daňový formuláře nebo přehled pro pojišťovnu.

Jakou budete mít čistou mzdu v letošním roce? Aktualizovali jsme pro vás Mzdovou kalkulačku

Nejnovější články o daních sledujte v sekci Daňové přiznání, Daně z příjmů, Přehled o příjmech a výdajích.

Lhůta pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí a silniční dani vyprší 31. prosince. Beztrestně se ale lze o několik dnů opozdit. Zatímco doplatek daně silniční by měl být uhrazen rovněž do konce ledna, na zaplacení daně z nemovitých věcí mají poplatníci čas až do 1. června. Pokud výše daně z nemovitých věcí překročí 5000 korun, je možné ji rozložit do dvou stejně vysokých splátek, přičemž první je nutné uhradit do konce května (letos do začátku června) a druhou do úterý 1. prosince.

Čtěte více: Co se změnilo u daně z nemovitých věcí v roce 2020? 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).