Hlavní navigace

Lhůta pro přiznání k majetkovým daním se blíží, berňák prodlouží úřední hodiny

Daniel Morávek

Od příštího pondělí až do 31. ledna rozšíří finanční správa úřední hodiny všech územních pracovišť. Důvodem je blížící se lhůta pro přiznání k majetkovým daním.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Všechna územní pracoviště budou mít kromě prodloužených hodin podatelny i rozšířené úřední hodiny pracovišť majetkových daní.

Finanční úřady rozšíří úřední hodiny

Na všech pracovištích finančních úřadů bude v období od 20. do 31. ledna zajištěn provoz podatelny a pracovišť majetkových daní v pondělí až čtvrtek od 8.00 do 17.00 hodin a v pátek od 8.00 do 14.00 hodin. Opatření má přispět k hladkému průběhu období výběru přiznání na majetkových daních a týká se i pracovišť, která od nového roku omezila svoji činnost v rámci režimu 2+2. Rozšířené úřední hodiny budou i na pracovištích, která od ledna 2020 přešla do optimalizovaného režimu 2+2. K dispozici budou poplatníkům na všech úřadech nejméně dva zaměstnanci z pracovišť majetkových daní, dodala generální ředitelka finanční správy Tatjana Richterová.

Daňový portál na Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Potřebujete si rychle spočítat, kolik letos zaplatíte na daních? Zadejte své hodnoty do Daňové kalkulačky pro OSVČ

Nevíte si rady s daňovým přiznáním? Vyzkoušejte interaktivní šablony, které automaticky vyplní daňový formuláře nebo přehled pro pojišťovnu.

Jakou budete mít čistou mzdu v letošním roce? Aktualizovali jsme pro vás Mzdovou kalkulačku

Nejnovější články o daních sledujte v sekci Daňové přiznání, Daně z příjmů, Přehled o příjmech a výdajích.

Lhůta pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí a silniční dani vyprší 31. prosince. Beztrestně se ale lze o několik dnů opozdit. Zatímco doplatek daně silniční by měl být uhrazen rovněž do konce ledna, na zaplacení daně z nemovitých věcí mají poplatníci čas až do 1. června. Pokud výše daně z nemovitých věcí překročí 5000 korun, je možné ji rozložit do dvou stejně vysokých splátek, přičemž první je nutné uhradit do konce května (letos do začátku června) a druhou do úterý 1. prosince.

Čtěte více: Co se změnilo u daně z nemovitých věcí v roce 2020? 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).