Hlavní navigace

Lidé před Vánoci opět žádají o půjčky

16. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Lidé začali před Vánoci více žádat o půjčky. Banky a další finanční instituce si zájemce o úvěr více prověřují. To vyplynulo z dotazů směřovaných do Bankovního a Nebankovního registru klientských informací. Zkušenosti sdružení zaměřených na poradenství občanům ve finanční tísni ale ukazují, že předvánoční půjčky často vedou k předlužení a neschopnosti splácet. Také z tohoto důvodu vydal Bankovní a Nebankovní registr klientských informací v předvánoční době informační brožuru nazvanou „Stručný průvodce úvěrovými registry“. Cílem je vysvětlit klientům, jak úvěrové registry fungují a zároveň připomenout zásady odpovědného zadlužování.

Meziroční nárůst zájemců o úvěr ukazuje, že finanční krize pomalu polevila a lidé se méně bojí nakupovat na dluh. S tím ale zároveň roste riziko předlužení, protože leckteří spotřebitelé již „jedou na doraz“ a další úvěr je může dostat do dluhové pasti – přestože dosud všechny své závazky spláceli, uvedl Petr Kučera, výkonný ředitel společnosti CCB – Czech Credit Bureau, která oba registry organizuje.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).