Hlavní navigace

Lidé si musí hledat práci, ne pobírat dávky

14. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Je šest klíčových oblastí, ve kterých musí vláda zasáhnout, aby zlepšila podnikatelské prostředí, podmínky pro ekonomický růst a pracovní příležitosti. To uvedl premiér na sněmu Svazu průmyslu a dopravy ČR v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Jde o snižování byrokratizace a korupce, oblast trhu práce, reformu vědy, výzkumu, vývoje a inovací, reformu vzdělávání, daňovou oblast a oblast infrastruktury.

V této zemi se cestou soustavných kroků, razantním způsobem, musí zúžit prostor pro korupci. To považuji za nesmírně důležité, protože korupce je bytostně protitržní a protipodnikatelský jev, protože nic tak nenarušuje trh jako je právě korupce. Proto je i ekonomickým zájmem, nejenom společenským a morálním, potlačit korupci a zúžit prostor pro korupční jednání, říká Petr Nečas. Dodává, že v oblasti trhu práce má vláda v plánu motivovat lidi, aby si našli práci a vydělávali a nepobírali jen sociální dávky. Poznamenal také, že cesta stabilních veřejných financí nevede přes zvyšování složené daňové kvóty, ale přes snižování odvodů na sociálním pojištění.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).