Hlavní navigace

Lidé více čtou. Zdvojnásobil se počet e-shopů prodávajících knihy

26. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

E-shopy s knihami zažívají boom. Jejich počet se za poslední čtyři roky zdvojnásobil. Roste také nabídka e-knih. Vyplývá to z údajů NetDirectu a Palmknihy.

Počet internetových obchodů, které prodávají knihy, se v Česku za poslední čtyři roky zdvojnásobil. Vyplývá to z dat společnosti NetDirect, která je největším českým provozovatelem e-shopů. 

Počet e-shopů, které prodávají knihy, se konkrétně od roku 2009 zvýšil o 67 %. V objednávání knih na internetu jednoznačně vévodí ženy. V tomto roce ženy zatím provedly o 85 % objednávek více než muži. Zatímco muži učinili 11 905 objednávek, ženy jich udělaly 21 974. 

Čtěte speciál: Jak založit a provozovat eshop

Zatím nejvyšší počet objednávek se uskutečnil v roce 2011, kdy se celkový počet vyšplhal na 74 640. I v tomto roce patřilo prvenství v objednávkách ženám, které provedly více než 60 % všech objednávek. 

Jak upřesňuje Jan Svoboda, jednatel společnosti NetDirect nejčastějšími požadavky zakladatelů e-shopů je jednoduchost. Důraz se také klade na individuální vzhled svých stránek.

Zvýšil se také počet vyhledávaných knih. Jak vyplývá ze statistik srovnávače Heureka.cz, oproti loňskému roku se vyhledávání knih zvýšilo o 30 %. Mezi nejvyhledávanější tituly v posledním měsíci patří kuchařky, upřesňuje Kamil Demuth z Heureka.cz. Průměrná cena knih se oproti květnu snížila o 10 korun na současných 280 Kč.

Roste také zájem o elektronické knihy. Například v nabídce společnosti Palmknihy se od června 2011 počet e-knih zpětinásobil. S koncem loňského června jsme měli v nabídce čtyři stovky titulů. Letos jich již máme více než dva tisíce, uvedl ředitel společnosti Jiří Vlček, který je zároveň jejím zakladatelem. Ten zároveň upřesnil, že společnost nově navázala spolupráci se společností BookBoon, která rozšířila nabídku Palmknih o 1500 nových titulů, především odborné literatury a učebnic. O nabídce učebnic zdarma informoval jako první Podnikatel.cz v článku V Česku působí web, který nabízí učebnice zdarma ke stažení. Mnozí o něm nevědí

Foto: www.isifa.com

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).