Hlavní navigace

Provozovatel Jobs.cz a Práce.cz prodán za necelou miliardu

22. 12. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 329515
Společnost LMC, která provozuje Jobs.cz a Práce.cz, nově patří finské mediální skupině Alma Media. Cena transakce bude zřejmě atakovat miliardu korun.

Společnost LMC, která provozuje dva významné portály pro nábor pracovníků Jobs.cz a Práce.cz, změnila svého majitele. Dosavadní vlastník a zakladatel firmy Libor Malý společnost prodal finské mediální skupině Alma Media. Jak informoval server Lupa.cz, hodnota transakce se pohybuje v rozmezí 880 až 980 milionů korun, a to v závislosti na výsledcích LMC v příštím roce. Čtěte více na Lupa.cz: LMC, provozovatel Jobs.cz, prodán za 900 milionů Kč

Sama LMC předpokládá, že by se jí letos měly zvýšit příjmy o 25 % a přesáhnout tak hranici 400 milionů korun. Firma nyní zaměstnává asi 200 lidí. LMC má v současnosti 25 tisíc registrovaných B2B klientů a zhruba 1 milion registrovaných uchazečů o zaměstnání. Společnost se v rámci skupiny Alma Media stane součástí divize Marketplaces (online služby a řešení). Akvizice nebude mít žádný dopad na zaměstnance LMC, ani na značky společnosti.

Chtěl jsem především zajistit, aby LMC po uzavření transakce pokračovala v dynamickém rozvoji, a jsem velmi rád, že novým vlastníkem společnosti se stala právě Alma Media. Jsem přesvědčen, že transakce přinese zajímavé příležitosti pro rozvoj, a to jak zaměstnancům, tak managementu LMC, a že společnosti umožní pokračovat v uvádění nových inovativních služeb pro zákazníky, uvedl Libor Malý, zakladatel LMC a stávající ředitel společnosti.

Malý se chce věnovat spirituálnímu studiu

Právě na pozici ředitele vystřídá Malého Raimo Mäkilä, Senior Vice President pro divizi Marketplaces skupiny Alma Media.  Libor Malý však z LMC neodchází zcela, po určitou dobu (pravděpodobně minimálně celý příští rok) bude poradcem vedení LMC i Alma Media v klíčových otázkách rozvoje firmy. Podle svého vyjádření nebude Libor Malý dále podnikat, rozhodně ne v nejbližší budoucnosti. Chce se věnovat spirituálnímu studiu a praxím, pomoci buddhistickým komunitám a podpoře nově založeného občanského sdružení Adato Paradigma, doplnil serveru Podnikatel.cz Tomáš Ervín Dombrovský, tiskový mluvčí společnosti LMC.

MM_socky3

Firma LMC vznikla v roce 1996 a od té doby si drží přední postavení na internetovém trhu zprostředkování práce. Kromě provozování dvou pracovních portálů v Česku a jednoho na Slovensku (www.topjobs.sk) firma klientům poskytuje i řešení pro správu získávání a výběru zaměstnanců LMC G2 a poradenství v oblasti personalistiky a HR marketingu. Čtěte také: 10 chyb, kterých se vyvarujte při pohovorech s uchazeči o práci

Alma Media je finskou mediální skupinou, mezi jejíž nejznámější projekty patří Aamulehti, Iltalehti, Kauppalehti a Etuovi.com. Alma Media má zhruba 2800 zaměstnanců a její čisté tržby dosáhly v minulém roce 311,4 milionu eur při provozní marži ve výši 13,9 procenta. Akcie Alma Media (ALN1V) jsou obchodovány na Helsinské burze NASDAQ OMX.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).