Hlavní navigace

Provozovatel Jobs.cz a Práce.cz prodán za necelou miliardu

 Autor: 329515
Společnost LMC, která provozuje Jobs.cz a Práce.cz, nově patří finské mediální skupině Alma Media. Cena transakce bude zřejmě atakovat miliardu korun.
Redakce 22. 12. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Společnost LMC, která provozuje dva významné portály pro nábor pracovníků Jobs.cz a Práce.cz, změnila svého majitele. Dosavadní vlastník a zakladatel firmy Libor Malý společnost prodal finské mediální skupině Alma Media. Jak informoval server Lupa.cz, hodnota transakce se pohybuje v rozmezí 880 až 980 milionů korun, a to v závislosti na výsledcích LMC v příštím roce. Čtěte více na Lupa.cz: LMC, provozovatel Jobs.cz, prodán za 900 milionů Kč

Sama LMC předpokládá, že by se jí letos měly zvýšit příjmy o 25 % a přesáhnout tak hranici 400 milionů korun. Firma nyní zaměstnává asi 200 lidí. LMC má v současnosti 25 tisíc registrovaných B2B klientů a zhruba 1 milion registrovaných uchazečů o zaměstnání. Společnost se v rámci skupiny Alma Media stane součástí divize Marketplaces (online služby a řešení). Akvizice nebude mít žádný dopad na zaměstnance LMC, ani na značky společnosti.

Chtěl jsem především zajistit, aby LMC po uzavření transakce pokračovala v dynamickém rozvoji, a jsem velmi rád, že novým vlastníkem společnosti se stala právě Alma Media. Jsem přesvědčen, že transakce přinese zajímavé příležitosti pro rozvoj, a to jak zaměstnancům, tak managementu LMC, a že společnosti umožní pokračovat v uvádění nových inovativních služeb pro zákazníky, uvedl Libor Malý, zakladatel LMC a stávající ředitel společnosti.

Malý se chce věnovat spirituálnímu studiu

Právě na pozici ředitele vystřídá Malého Raimo Mäkilä, Senior Vice President pro divizi Marketplaces skupiny Alma Media.  Libor Malý však z LMC neodchází zcela, po určitou dobu (pravděpodobně minimálně celý příští rok) bude poradcem vedení LMC i Alma Media v klíčových otázkách rozvoje firmy. Podle svého vyjádření nebude Libor Malý dále podnikat, rozhodně ne v nejbližší budoucnosti. Chce se věnovat spirituálnímu studiu a praxím, pomoci buddhistickým komunitám a podpoře nově založeného občanského sdružení Adato Paradigma, doplnil serveru Podnikatel.cz Tomáš Ervín Dombrovský, tiskový mluvčí společnosti LMC.

EBF-tip-řečníci-havryluk_braverman_jeřábek_bajer

Firma LMC vznikla v roce 1996 a od té doby si drží přední postavení na internetovém trhu zprostředkování práce. Kromě provozování dvou pracovních portálů v Česku a jednoho na Slovensku (www.topjobs.sk) firma klientům poskytuje i řešení pro správu získávání a výběru zaměstnanců LMC G2 a poradenství v oblasti personalistiky a HR marketingu. Čtěte také: 10 chyb, kterých se vyvarujte při pohovorech s uchazeči o práci

Alma Media je finskou mediální skupinou, mezi jejíž nejznámější projekty patří Aamulehti, Iltalehti, Kauppalehti a Etuovi.com. Alma Media má zhruba 2800 zaměstnanců a její čisté tržby dosáhly v minulém roce 311,4 milionu eur při provozní marži ve výši 13,9 procenta. Akcie Alma Media (ALN1V) jsou obchodovány na Helsinské burze NASDAQ OMX.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).