Hlavní navigace

Názor k článku Loni poslali zaměstnanci na své chlebodárce tisíce kontrol. Nejčastější důvody? od Motýl Emanuel - S tím souhlasím, ovšem opět zase by se...

  • 6. 7. 2019 19:46

    Motýl Emanuel

    S tím souhlasím, ovšem opět zase by se to dalo řešit spojením živnostníků do družstva či spolku. Druhá věc je, že pokud by zde nebyli velcí zaměstnavatelé, tak by více prosperovali rodinné firmy, bylo by těch firem více - momentálně část populace nepodniká jen proto, že by je malá firma díky konkurenci velkých neuživila a neprosperovala. Takže kromě nějakých situací výše a i to myslím, že by trh dokázal vyřešit, by se brzo trh opět normalizoval.

    Ale je to čistě hypotetická situace. Jsme už prostě v jiné době a tak najímat si pracovní sílu je standard. A velké firmy by to asi položilo. Tím svým příspěvkem jsem spíše chtěl poukázat na prvopočátek, pokud totiž nechce podnikatel zaměstnat nikoho, zůstane SVČ a zisk bude mít stále. Rozhodně tedy to není tak, že by bez zaměstnanců ti podnikatelé neměli na chleba, nějak by se uživili prostě sami velmi často - většina to totiž umí a nějak tak začínala.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).