Hlavní navigace

Názor k článku Lze mít příjmy podle § 8, 9 a 10 zákona o daních z příjmů a platit paušální daň? od anonym - Jde o to, ze zakon hovori presne o...

  • 6. 1. 2021 21:49

    bez přezdívky

    Jde o to, ze zakon hovori presne o “dani vybirane srazkou podle zvlastni sazby dane” tim je myslena pouze ceska srazkova dan dle §36 zakona o danich z prijmu. Dividendy z USA jsou sice zdaneny jiz v USA nejakou obdobou srazkove dani, ale to je pro CR naprosto irelevantni. V CR mate povinnost takove prijmy zdanit v §8 beznou sazbou dane. U pausalni dane je podminka ze nesmite mit jine prijmy vyssi nez 15% s vyjimkou prijmu osvobozenych a zdanenich srazkou. Jelikoz dividendy z ciziny nespadaji ani do jedne vyjimky ridite se obecne tim, jestli prijem je vyssi nez 15 tisic. Pokud ano, pak nemuzete pouzit pausalni dan. Pokud je prijem nizsi nez 15 tisic pak muzete pausalni dan pouzit. A na zaver jeste jednu radu: financni urad neni poradni organ. Oni vam muzou nakukat uplne cokoliv bez toho, aby za to nesli odpovednost. Pokud chcete odpovednou odpoved musite se obratit na danoveho poradce, ten vam za sve rady ruci a v pripade, ze by vam nahodou poradil spatne, pak vam skodu uhradi jeho pojistovna.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).