Hlavní navigace

Názor k článku Lze mít příjmy podle § 8, 9 a 10 zákona o daních z příjmů a platit paušální daň? od anonym - Moje odpověď stále platí. Jakým způsobem jsou dividendy...

  • 7. 1. 2021 14:09

    bez přezdívky

    Moje odpověď stále platí. Jakým způsobem jsou dividendy zdaněný v USA vůbec nemá vliv na způsob zdanění v ČR. V ČR jsou zahraniční dividendy daněny v §8. Pouze dividendy od společností v ČR jsou zdaněny srážkovou daní dle §36. (viz §8 odstavec 3 zákona o daních z příjmů)
    §7a odstavec 4 naopak vylučuje, abyste použil paušální daň pokud chcete použít tzv. vyloučení dvojího zdanění.

    Takže konkrétně Váš případ: Máte dividendy z ciziny, ty se daní v ČR dle §8. Paušální daň lze použít pouze pokud máte příjmy z §8,9,10 nižší než 15 tisíc. To znamená, že pokud máte příjmy z dividend ze zahraničí nižší než 15 tisíc můžete použít paušální daň. Pokud naopak budete mít příjmy z dividend ze zahraniční vyšší než 15 tisíc, pak paušální daň nelze využít.

    Jsem daňový poradce a kdybyste zaplatil 1000 Kč za hodinu konzultace, tak to ode mě dostanete na papíře s kulatým razítkem a pokud by byl náhodou v budoucnu problém, tak za Vás všechny úroky a penále zaplatím já. Když se ale splete paní Kateřina Illetško, tak vám nikdo nezaplatí ani korunu a můžete si jít stěžovat třeba na nádraží. Zkuste si vygooglit třeba kauzy "lodníků v Holandsku" nebo "daň z nabytí nemovitostí z bytů v rodinných domech". Tam také radili úředníci z finančních úřadů a spousta lidí na to doplatila.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).