Hlavní navigace

Názor k článku Lze mít příjmy podle § 8, 9 a 10 zákona o daních z příjmů a platit paušální daň? od ikv512 - Nerozumím, jak ten konkrétní paragraf a odstavec potvrzují...

  • 7. 1. 2021 14:46

    ikv512

    Nerozumím, jak ten konkrétní paragraf a odstavec potvrzují to, co říkáte.

    "Daň se NEROVNÁ paušální dani, pokud poplatník ... VYLOUČÍ zdvojí zdanění"
    Z toho vyplývá, že pokud uplatníte v daňovém přiznání zápočet daně zaplacené v USA, pak nemůžete uplatnit paušální daň, ale musíte vyčíslit skutečnou daň.

    Nijak z toho nevyplývá, že pokud máte příjmy z dividend v USA vyšší než 15 000 Kč ročně, pak můžete pokračovat v danění v režimu paušální daně. Naopak, z celého toho paragrafu to vypadá, že po překročení 15 000 Kč (z kapitálového majetku, nájmu, a ostatních příjmů DOHROMADY) už musíte podat daňové přiznání a vyčíslit skutečnou daň, a to i z příjmů ze samostatné činnosti podle §7.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).