Hlavní navigace

Názor k článku Lze mít příjmy podle § 8, 9 a 10 zákona o daních z příjmů a platit paušální daň? od Jan Hink - Podle mě zmínka o formuláři o dvojím zdanění...

  • 7. 1. 2021 22:37

    Jan Hink

    Podle mě zmínka o formuláři o dvojím zdanění je dost nešťastná a matoucí. Rozhodující podle mě je povinnost podat daňové přiznání. Mám třeba dividendy z GB, které mi v GB nedaní. Nemohu tedy použít zápočet daně, ale daň musím zaplatit celou, protože jsem v zahraničí nic nezaplatil. Teda aspoň doufám. Mám ale povinnost ten příjem uvést do kolonky §8 a podat daňové přiznání. Jakmile to udělám, musím vyplnit i §7 ve skutečné výši a výhoda paušální daně mi odpadá. Nebo snad ne? Musel bych vidět, jak bude za rok vypadat DP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).