Hlavní navigace

Půl miliardy korun na informační systémy čeká na své zájemce

1. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Od dnešního dne mohou podnikatelé prostřednictvím agentury CzechInvest žádat o další evropské dotace na informační systémy z programu ICT v podnicích. Pro malé a střední podniky je připraveno půl miliardy korun. Na jeden projekt lze čerpat prostředky v rozmezí 350 tisíc až 20 milionů korun. O peníze mohou podnikatelé žádat do poloviny října 2010.

Dotaci lze získat na široké spektrum aktivit, od pořízení hardware, software a souvisejících služeb, přes práci expertů nebo přístup k databázím, až po zavedení ERP systémů řízení různorodých podnikových činností, vysvětluje Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

Výše dotace se bude odvíjet od velikosti podniku a místě realizace projektu. Zatímco dotace u středních podniků činí maximálně 10 % vynaložených nákladů, u malých firem mohou poskytnuté prostředky pokrýt až 60 % všech nákladů. Projekty ovšem nesmí být realizovány na území hlavního město Prahy. Čtěte více: Zájem je o dotace velký, ale nevyužijí je všechny podniky.

Uvědomujeme si, že význam informačních a komunikačních technologií pro fungování malých a středních podniků rok od roku roste. Vždyť ani žádost o dotaci z Operačního programu Podnikání a inovace, kam patří i program ICT v podnicích, nelze od roku 2007 podat jinak než elektronicky. Také zavedení elektronické komunikace s úřady prostřednictvím datových schránek tento trend dále potvrzuje, uzavírá Rudyšarová.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).