Hlavní navigace

„Má dáti. Dal.“ #EET má oficiální logo a nově se má evidenci říkat e-tržby

10. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: http://www.financnisprava.cz, podle licence: Public domain
Zákon o evidenci tržeb sice prošel teprve prvním čtením, už má ale elektronická evidence tržeb (EET) své logo. Nově se jí má navíc říkat e-tržby.

Přestože zákon o evidenci tržeb teprve prošel prvním čtením, Finanční správa ČR dnes už zveřejnila oficiální logo. V logu zkrátila elektronickou evidenci tržeb (EET) na e-třžby a dodala slogan „Má dáti. Dal.“

Už ne EET, ale e-tržby

Politická show byla dnes ve sněmovně ukončena posláním zákona o evidenci tržeb do druhého čtení. Opozici se tedy dle předpokladů nepodařilo návrh zamítnout. Ačkoli ještě není jisté, že EET bude platit, finanční správa již zveřejnila oficiální logo. Jsou jím „e-tržby“. Jeho součástí je i slogan „MÁ DÁTI. DAL.“ Logotyp symbolizuje jak on-line elektronickou komunikaci při procesu evidování tržeb, tak poctivost a rovné podmínky na trhu, vysvětlila Petra Petlachová, mluvčí Generálního finančního ředitelství (GFب).

Důvodem pro zkrácení elektronické evidence tržeb na e-tržby byla dle GFŘ délka a komplikovanost původního sousloví. Proto jsme hledali pokud možno jednoslovné označení EET, které se dobře pamatuje a vyjadřuje co nejpřesněji jeho podstatu a smysl. Slovní návrh loga jsme otestovali v diskusních skupinách podnikatelů a veřejnosti. Většina se shodla na názoru, že logo projektu by mělo být seriózní, věcné a srozumitelné. Grafickou podobu i doprovodný slogan získalo logo ve veřejné soutěži o nejlepší návrh, doplnila Petlachová.

Nové logo bude finanční správa používat mimo jiné v celostátní informační kampani projektu.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).