Hlavní navigace

Má živnostenský list, nemá DIČ a posílá si zboží z Polska. Jak je to s daněním?

6. 9. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Nový dodavatel jí vystavil fakturu, kde je netto, polská daň a brutto. Může tak vypadat faktura? Účetní odpovídají v diskuzích na BusinessCenter.

Přehled daňových povinností v nadcházejícím týdnu, vzory šablon a výběr z diskuzí tradičně přinášíme v BusinessCenter Bulletinu.

Daňový kalendář v nadcházejícím týdnu 9. září – 15. září

  • Dne 9. září je splatnost spotřební daně za červenec 2019 (mimo spotřební daň z lihu)

Vzory šablon

Využijte náš formulář přiznání ke spotřební dani všeobecné i přiznání ke spotřební dani z tabákových výrobků.

Přiznání k navrácení spotřební daně (ostatní benzíny) – šablona 2019: Přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně podle § 56, 56a a 57 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních (vrácení daně z minerálních olejů osobám užívajícím tyto oleje pro výrobu tepla).

Přiznání k navrácení spotřební daně (zelená nafta) – šablona 2019Přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně podle § 56, 56a a 57 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních (vrácení daně z minerálních olejů osobám užívajícím tyto oleje pro výrobu tepla).

Přiznání k navrácení spotřební daně (topné oleje) – šablona 2019: Přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně podle § 56, 56a a 57 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních (vrácení daně z minerálních olejů osobám užívajícím tyto oleje pro výrobu tepla).

WT100 temata2

Podobu a funkčnost šablony si můžete snadno ověřit v její omezené verzi zdarma. Data se nikam neodesílají, zůstávají pouze ve vašem počítači.

Veškeré šablony jsou připraveny ve formátu Microsoft Office. Stoprocentní funkčnost je garantována od verze 2007 na platformě Windows. 

TOP témata tohoto týdne na našem diskuzním fóru

  • Zaměstnanec se zaměstnavatelem uzavřel dohodu o rozvázání pracovního poměru na žádost zaměstnance ke dni 20. 8. Za dva dny přinesl rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti ze dne 20. 8. Kolik dní pracovní neschopnosti má zaměstnavatel zaplatit?
  • Co uvést do kontrolního hlášení, pokud má dodavatel DIČ ve tvaru EU+číslo?
  • Zaměstnankyně je na rodičovské dovolené do 5. 9. 2019 a do konce září zažádala o neplacené volno, pak nastoupí do práce. Rodičovský příspěvek má nastavený až do září 2020. Jak je to se zdravotním pojištěním?
  • Založila si živnostenský list, nemá DIČ a posílá si zboží z Polska. Mívala na fakturách cenu brutto, nyní dodavatel vystavil fakturu, kde bude uvedeno netto, jejich daň a brutto. Může tak vypadat faktura? Nebo se musí někde hlásit? 
  • Společnost má majetek nad 40 tisíc, část z toho majetku se rozbila a ona jej reklamovala. Při posílání zpět ho dopravní firma rozbila tak, že je neopravitelný. Společnost dopravní firmě bude fakturovat škodu. Má vycházet z původní částky majetku (opotřebeného), nebo částky za nový?
  • Je nutné u dohody u pracovní činnosti uvádět, že se jedná o zakázku malého rozsahu?
  • Účetní sráží dvě exekuce – Slevomat a výživné. Nyní jí poslali, že exekuce pro Slevomat je exekuce přednostní. Srážela 1/3 na Slevomat a 2/3 na výživné. Jak má postupovat nyní? 
  • Zaměstnavatel skončil pracovní poměr výpovědí ze strany zaměstnavatele, důvodem byla nadbytečnost a organizační změny. Zaměstnanec souhlasil a dokument podepsal a vyklidil pracoviště. Následně po odchodu ze zaměstnání obdržel emailem požadavek zaměstnavatele, že mu běží výpovědní lhůta a má pokračovat v práci do 30. 11. 2019. Je to tak možné?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).