Hlavní navigace

Majitel Novy svým ziskem pozitivně překvapil analytiky

29. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Central European Media Enterprises (CME), která vlastní mimo jiné televizi Nova, vykázala za druhé čtvrtletí překvapivě zisk. Pokles zisku sice činil více než 60 %, avšak analytici původně očekávali propad do ztráty. Zisk za druhé čtvrtletí roku 2009 tak dosáhl 24,1 milionů dolarů.

Úroveň čistého zisku pozitivně překvapila. Očekávali jsme ztráty ve výši 22 milionů amerických dolarů. Pozitivní překvapení dle nás plyne z přecenění vnitropodnikových půjček, jejichž struktura však není známa, komentoval výsledky Patrick Vyroubal, analytik společnosti Atlantik FT.

Na provozní úrovni však výsledky CME již tolik nepotěšily. Tržby společnosti totiž poklesly o 39% na 186,2 milionů dolarů. Nižší než očekávané tržby byly především na Ukrajině a v ČR. Přestože ekonomická recese silně zasáhla tržby, tak společnost si cení, že se jí podařilo zvýšit sledovanost a tržní podíl na klíčových trzích. Tento fakt by se měl pozitivně projevit v budoucnu, až se ekonomika vrátí do růstu, uzavírá Vyroubal.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).