Hlavní navigace

Malé a střední podniky vytvořily díky regionálním programům tisíce nových míst

3. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V loňském roce se díky dvou regionálním programům SROP (Společnému regionálnímu operačnímu programu) a JPD 2 (Jednotnému programovému dokumentu pro Prahu Cíl 2 ) podařilo v České republice vytvořit takřka 7 000 nových pracovních míst. Více než polovina z nich přitom vznikla u malých a středních podniků. Z fondů EU se pomocí těchto dvou programů vyčerpaly necelé 3 miliardy Kč. Čtěte více: Fondy EU nabízí kromě dotací i bezúročné úvěry.

Program SROP získal z fondů EU v roce 2008 necelé 3 mld. Kč a vytvořil asi 6 500 nových pracovních míst. Velká část prostředků směřovala na zlepšení dopravní infrastruktury, kde došlo k modernizaci 427 km silnic 2. a 3. třídy a místních komunikací a k vybudování 11 obchvatů měst. Zájem byl také o projekty na tvorbu uživatelských míst s přístupem na internet, kterých vzniklo přes 3 000. Čtěte více: Jak být úspěšný při získávání dotace EU.

Hlavní cíl JPD 2 tvoří podpora investičních projektů, které mají zlepšit městské prostředí hlavního města Praha a život jeho obyvatel. Za loňský rok se pomocí programu JPD 2 vyčerpalo přes 660 milionů korun, které směřovaly hlavně na regeneraci městského území. Celkem se zregenerovalo 561 tis. m2 plochy a bylo vysázeno 900 nových stromů. Nově se také 1 270 domácností a firem napojilo na kanalizaci, plynovody, či rozvody elektřiny.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).