Hlavní navigace

Malé podniky podceňují bezpečnost svých PC

26. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Firmy podceňují bezpečnost jejich počítačů. Hrozbou jsou pro ně také zaměstnanci. České firmy si dosud neuvědomují rizika spojená s nedostatečným zabezpečením elektronických zařízení v podniku a neznají ani možná řešení, která poskytují ochranu citlivých dat, vysvětlil Viktor Gřešek ze společnosti SODATSW, která nabízí bezplatnou utilitu, která zjistí, zda by se firmy měly zabývat ochranou dat proti ztrátě citlivých údajů.

ifn

Jak připomněl Jan Fanta, partner oddělení podnikového poradenství a řízení rizik společnosti Ernst & Young, firmy by si měly ohlídat také aktivity svých zaměstnanců: Zaměstnanci firem neumějí správně identifikovat nebezpečí, kterým jsou data vystavena a ohrožují tak bezprostředně informační bezpečnost firmy např. instalováním nepovoleného softwaru, připomněl Jan Fanta, partner oddělení podnikového poradenství a řízení rizik společnosti Ernst & Young.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).