Hlavní navigace

Malí a střední podnikatelé dostanou na inovace 1,74 miliardy korun. A šanci mají další

29. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Malí a střední podnikatelé dostanou na 105 inovačních projektů celkem cca 1,74 miliardy korun z první výzvy programu Inovace – Inovační projekt, který je součástí Operačního programu Podnikání a inovace. Celkem do první výzvy programu poslali malí a střední podnikatelé 209 žádostí a žádali asi o 3,4 miliardy korun.

Zároveň již mohou podnikatelé od poloviny července až do 30. září do 18 hodin podávat žádosti do druhé výzvy tohoto programu, informuje agentura CzechInvest, která žádosti přijímá. V rámci druhé výzvy dostanou projekty podporu celkem 2 miliardy korun. Druhá výzva již je navíc určená nejen pro malé a střední, ale také velké firmy. Dotace je určená především na pořízení moderních strojů, zařízení, know-how nebo licencí, které jsou pro realizaci inovačních projektů nezbytné.

Díky dotacím určeným na realizaci vybraných projektů je podporován růst inovačního potenciálu podnikatelského sektoru, čímž se zároveň zvyšuje jeho konkurenceschopnost v Evropě i ve světě, myslí si Jiří Nykodým, náměstek generální ředitelky agentury CzechInvest.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).