Hlavní navigace

Maloobchod v dubnu opět v červených číslech

7. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Maloobchodní tržby se v dubnu opět propadly do minusu. V meziročním srovnáním utržili obchodníci o 4,5 % tržeb méně než v předchozím roce. Za poklesem tržeb stojí nejen pokles prodeje a oprav aut o meziročně, ale také nezájem o nepotravinářské zboží včetně oblečení a obuvi. Ani Velikonoce nezabránily poklesu prodeje potravin, komentuje aktuální data Helena Horská z Raiffeisenbank.

Analytici dále shodně dodávají, že letos bude domácí spotřeba velmi malá. Způsobeno to bude negativním vývojem na trhu práce. Nezaměstnanost bude totiž letos vrcholit a se zvyšováním mezd nelze příliš počítat. Tyto faktory se odrazí v pokračujícím negativním vývoji maloobchodních prodejů, meziroční růstové míry však budou ovlivněny slabou srovnávací základnou roku 2009, což zapůsobí na obrat do černých čísel v druhé polovině roku. Na trvalejší oživení si však zřejmě počkáme do příštího roku, doplnil Kamil Janáček z Komerční banky.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).