Hlavní navigace

Maloobchodní tržby v únoru vzrostly

17. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Maloobchodní tržby zrychlily v únoru tempo růstu na 5,4 procenta z lednových 3,1 procenta. Dařilo se především středně velkým obchodníkům, tržby těmto firmám s 20 až 49 zaměstnanci se zvýšily o 9,4 procenta. Úspěšní také byli velcí obchodníci, kterým tržby vzrostly o 8,7 procenta. Oznámil to Český statistický úřad.

Zrychlení růstu bylo ovlivněno především prodejem nepotravinářského zboží. Největší podíl na celkovém přírůstku tržeb měly v únoru podle statistiků specializované prodejny s ostatním nepotravinářským zbožím, smíšené prodejny s převahou potravin a specializované prodejny elektroniky, elektrických přístrojů, nábytku a dalšího zboží pro domácnost. Nejrychleji rostly tržby prodejen textilu a obuvi a podílově málo významného maloobchodu provozovaného prostřednictvím internetu nebo zásilkové služby. Stejně jako v lednu klesl prodej drogistického, farmaceutického a kosmetického zboží a specializovaných prodejen potravin.

Nejvíce vzrostly ceny v prodejnách potravin, v tom ve specializovaných o 12,2 procenta a v nespecializo­vaných o 9,6 procenta. V prodejnách drogistického, farmaceutického a kosmetického zboží se ceny zvýšily o šest procent, ve stánkovém a ostatním prodeji provozovaném mimo prodejny vzrostly o 5,4 procenta. V nespecializo­vaných prodejnách s převahou nepotravinářského zboží stouply ceny o 3,3 procenta.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).