Hlavní navigace

Názor k článku Máte chaos v rezidentství? Na jaké slevy má zaměstnaný nerezident nárok? od Bienej - Dobrý den, mám dotaz k posouzení rezidenství -...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 3. 2019 16:16

    Bienej

    Dobrý den, mám dotaz k posouzení rezidenství - Slovák, 365 dnů zaměstnán v Čechách u české firmy. Na Slovensku má trvalý pobyt a byt ve vlastnictví, který pronajímá. V Čechách má jen příjmy podle §6.
    Je rezidentem z titulu jeho převážného pobývání v ČR?

    Pokud by byl rezidentem, uvádí se příjmy z pronájmu bytu v SR v daňovém přiznání v ČR v §9 s tím, že se uplatní článek 22 sml. č. 100/2003 o vyloučení dvojího zdanění?
    Pokud by byl nerezidentem, zdaňuje příjem z pronájmu jen v SR?

    Rozumím tomu dobře?
    Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).