Hlavní navigace

Máte poslední dny na to ulehčit si placení daně z nemovitých věcí

28. 1. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Složenka je přežitek, vyřídit si povinnost spojenou s daní z nemovitých věcí můžete mnohem pohodlněji. Lze tak učinit prosřednictvím SIPO.

Abyste mohli hradit daň z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO, je nutné provést oznámení. Slouží k tomu tiskopis Oznámení o platbě daně z nemovitostí skrze SIPO spolu se spojovacím číslem SIPO, který je třeba odevzdat správci daně. 

Zájemci o platbu daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO mají na oznámení poslední pár dnů. Podat jej musí svému správci nejpozději do pondělí 1. února 2021.   

Velkou výhodou hrazení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO je, že se poplatník nemusí o nic starat. Jeho daňová povinnost i při změně výše daně bude hrazena zcela automaticky.

ZMĚNY V ROCE 2021

Co se všechno změní v roce 2021 pro podnikatele? Změny zákonů na jednom místě

Daň lze zaplatit přes SIPO

Kdo chce skrze SIPO zaplatit, musí mít Českou poštou přiděleno spojovací číslo a na dané zdaňovací období mu musí být stanovena a předepsána daň na jeho osobní daňový účet. Dále musí vyplnit Oznámení o placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO. Nedílnou součást tiskopisu tvoří doklad prokazující přidělení spojovacího čísla (např. doklad o přidělení spojovacího čísla nebo aktuální platební doklad SIPO, resp. rozpis bezhotovostní platby SIPO). 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).